Správy

Nemocnica v Nitre má vlastnú rádiológiu: Využívať bude moderný CT prístroj

Fakultná nemocnica v Nitre má po 25 rokoch vlastné oddelenie rádiológie. Jeho súčasťou je nový, najmodernejší CT prístroj v strednej Európe.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Nitre má vlastnú rádiológiu: Využívať bude moderný CT prístroj
Zdroj: FN Nitra

Fakultná nemocnica v Nitre má po 25 rokoch vlastné plnohodnotné oddelenie rádiológie. Jeho súčasťou je nový, najmodernejší CT prístroj v strednej Európe a nový röntgenový prístroj, informoval o tom riaditeľ nemocnice Michal Fajin. Nové prístroje budú slúžiť nielen lekárom a pacientom nemocnice, ale aj pacientom budúceho urgentu nemocnice.

Rádiologickú diagnostiku prevádzkoval od roku 2004 v nemocnici súkromný vlastník. V júni tohto roka hrozilo, že nemocnica zostane niekoľko dní bez CT prístroja. Podľa predsedu predstavenstva diagnostického centra Jessenius Martina Halaja sa jednému prístroju končila technická podpora, súčasne sa mala realizovať aj relokácia druhého CT prístroja z priestorov s končiacou nájomnou zmluvou do priestorov s platnou nájomnou zmluvou.

Prečítajte si tiež

Po intervencii vtedajšieho ministra zdravotníctva Michala Palkoviča však obidva prístroje zostali v prevádzke až do inštalácie nového prístroja.

Podľa vyjadrenia Ministerstva zdravotníctva SR Fakultná nemocnica Nitra obstarala nákup prístrojového vybavenia vrátane CT a RTG prístrojov z vlastných zdrojov, z fondov EÚ a na základe výzvy vyhlásenej ministerstvom investícií.

Tie mali byť inštalované v júli. Na CT mala nemocnica dostať z projektu 506 000 eur, zvyšok mala doplatiť zo svojich zdrojov. Celková cena predstavuje viac ako 1,5 milióna eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM