Správy

Nájdete si novú prácu na Agrokomplexe? Na výstavisko prídu DESIATKY zamestnávateľov

Ak sa obzeráte po novej práci, mali by ste navštíviť priestory nitrianskeho výstaviska. Predstavia sa tam firmy ponúkajúce prácu.

Ilustračný obrázok k článku Nájdete si novú prácu na Agrokomplexe? Na výstavisko prídu DESIATKY zamestnávateľov
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Lokálne, ale aj popredné svetové spoločnosti sa predstavia na veľtrhu práce Kariéra EXPO. Jednodňový veľtrh, ktorý sa uskutoční 29. marca na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, nadviaže na minuloročné podujatie v Košiciach a Bratislave, informovali organizátori.

Desiatky vystavovateľov

Na veľtrhu očakávajú vyše 50 vystavovateľov a tisícky návštevníkov, ktorí chcú rozbehnúť svoju kariéru alebo chcú vedieť, ako sa po pandémii zmenil pracovný trh.

Počas podujatia budú mať záujemcovia možnosť osobne spoznať zamestnávateľov z rôznych oblastí, zúčastniť sa workshopov, počas ktorých im odborníci poradia, v čom sú ich silné stránky.

Prečítajte si tiež

Otestujte sa!

Pred stretnutím so zamestnávateľmi si budú môcť vyskúšať modelový pohovor, u špecialistov budú môcť skonzultovať životopis alebo sa otestovať z jazykov.

V minulom roku sa na dvoch podujatiach Kariéra EXPO v Košiciach a Bratislave zúčastnilo viac ako 130 vystavovateľov a 7 500 návštevníkov. Pomer medzi zamestnanými a nezamestnanými bol vyrovnaný, ďalšou početnou skupinou boli študenti a absolventi škôl.

Podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny bolo za mesiac december 2022 v Nitrianskom kraji viac ako 13-tisíc uchádzačov o zamestnanie. Miera evidovanej nezamestnanosti sa v tomto regióne pohybuje okolo štyroch percent.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM