Milovníci BONSAJOV sa stretnú v Nitre: Čaká ich JUBILEJNÝ ročník
Dlhoroční pestovatelia bonsajov organizujú 25. ročník šou.
Alena a Vladimír Ondejčíkoví sú dušou Čajovne dobrých ľudí v Nitre, ktorá sa okrem čajov venuje aj bonsajom. Miniatúry stromov a kríkov ich očarili v roku 1990, kedy v Nitre založili 1. profesionálne bonsaj centrum na Slovensku.
Bonsajom sa venujú skutočne na profesionálnej úrovni, vydali aj knihu s názvom Bonsai Slovakia – Kniha priateľstva – The Book of Friendship, v ktorej na 240-tich stranách prináša stovky farebných fotografií a dokumentuje úroveň bonsajového umenia na Slovensku.
Stretávka bonsajistov
Od roku založenia centra organizujú aj stretnutie pre všetkých milovníkov bonsajov. Od štvrtka 19. júna 2025 do soboty 21. júna 2025 sa uskutoční už 25. ročník Nitrianskych bonsajových dní.
Na 25. ročníku Nitrianskych bonsajových dní na návštevníkov čakajú nielen krásne kúsky, ale aj rady a tipy od tých najviac odborne podkutých.
Veď Alena aj Vladimír v roku 2009 získali za svoje aktivity v bonsajistike zlatú medailu na 6. Svetovom bonsajovom kongrese v Portoriku.
Naučte sa to
Pre tých, ktorých toto umenie zaujme a budú sa mu chcieť venovať hlbšie a vážnejšie, môžu využiť zážitkovú bonsajovú školu, ktorú manželia Ondejčíkoví vedú. Podľa ich informácií je vhodná pre začiatočníkov aj pre pokročilých.