Správy

Brezový háj má novú zeleň, piknikové lúky aj ihriská: Zacvičiť si v ňom môžete ZADARMO

Mesto Nitra v týchto dňoch dokončuje revitalizáciu Brezového hája, ktorú začalo ešte vlani na jar.

Ilustračný obrázok k článku Brezový háj má novú zeleň, piknikové lúky aj ihriská: Zacvičiť si v ňom môžete ZADARMO
26
Galéria

Celková investícia presiahla sumu 310-tisíc eur, radnica na ňu získala zdroje z fondov Európskej únie (EÚ). Ako uviedol primátor Marek Hattas, návštevníci nájdu v parku nový mobiliár a množstvo vysadenej zelene.

Tisíce trvaliek aj detské ihriská

„Máme tu nové detské ihriská, pribudli lavičky, odpadkové koše aj stojany na bicykle. V rámci revitalizácie zelene tu prebehlo veľmi veľa ozdravných rezov, vysadilo sa tu 250 nových stromov a 3-tisíc trvaliek. Vznikla tu dažďová záhrada na zachytávanie vody, piknikové lúky a krásna kvetinová lúka,“ povedal Hattas.

Zacvičte si zadarmo

V priestore Brezového hája vyrástli aj viaceré workoutové ihriská.

„Sú po celom parku a ponúkajú možnosť zacvičiť si zadarmo pre každého. Evidujeme ešte niektoré detaily, ktoré potrebujeme dotiahnuť, napríklad osadenie ďalších lavičiek. Takže na zlepšení parku ešte budeme pracovať, ale v podstate je už jeho revitalizácia dokončená. Veríme, že park bude aj naďalej veľmi navštevovaným miestom v Nitre,“ doplnil Hattas.

Mesto v súčasnosti pracuje na viacerých veľkých zelených projektoch, na ktoré získalo peniaze z fondov EÚ. Je medzi nimi modernizácia Nového parku i revitalizácia hradného kopca. Najväčším je obnova Starého parku s rozpočtom viac ako šesť miliónov eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Brezový háj v Nitre
26
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM