Správy

Biskup vyjadril sústrasť rodičom po tragédii v Šali: Ich mladší syn študoval v Nitre

Chlapec, ktorého zavraždil jeho starší brat, študoval na gymnáziu v Nitre. Sústrasť rodine a pozostalým vyjadril aj nitriansky biskup.

Ilustračný obrázok k článku Biskup vyjadril sústrasť rodičom po tragédii v Šali: Ich mladší syn študoval v Nitre
4
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Nitriansky biskup Viliam Judák vyjadril úprimnú sústrasť všetkým, ktorých zasiahla tragédia v Šali. Po útoku 23-ročného muža prišiel o život jeho 17-ročný brat, obidvaja rodičia sú hospitalizovaní v nemocnici s bodnými poraneniami.

„Vyjadrujem hlbokú účasť a blízkosť v modlitbe najmä rodičom. Ich mladší syn, ktorý zraneniam podľahol, bol študentom cirkevnej školy Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Nitre,“ zverejnil biskup Judák.

Prečítajte si tiež

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril na sociálnej sieti aj minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Skonštatoval, že polícia urobí všetko pre to, aby sa tento čin objasnil.

Vyšetrovanie prípadu

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začali v súvislosti s rodinnou tragédiou vyšetrovanie obzvlášť závažného zločinu vraždy. Potvrdila to Jana Šinková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

V Šali – Veči v skorých ranných hodinách študent medicíny nožom zaútočil na svojho mladšieho brata a rodičov. Následne vyšiel z bytu na siedme poschodie a vyskočil z okna. Obaja bratia zraneniam podľahli.

Rodičia sú v nemocnici

Otec rodiny je hospitalizovaný v nitrianskej nemocnici. Jej hovorkyňa Tatiana Kubinec potvrdila, že pacient bol do nemocnice privezený s viacerými bodnými poraneniami. Jeho stav je vážny, nie však kritický. Matka je hospitalizovaná v nemocnici v Galante. Jej stav označila nemocnica ako stabilizovaný.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Rodinná tragédia v Šali: Syn zaútočil na rodičov a brata, dve osoby neprežili
4
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM