Rastislav Búgel Šport

Oceňovali univerzitných športovcov: Vzácna pocta aj do Nitry!

Univerzitným športovcom roka 2014 sa stala karatistka Ingrida Suchánková. Výsledky ankety Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) vyhlásili v stredu podvečer v aule Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Oceňovali univerzitných športovcov: Vzácna pocta aj do Nitry!
Zdroj: TASR

Okrem Suchánkovej získalo ocenenie ďalších 12 športovcov, ktorí v tomto roku úspešne reprezentovali Slovensko na akademických majstrovstvách sveta. Medzi nimi boli zástupcovia troch športových odvetví – kanoisti Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, Matej Rusnák, reprezentanti v streľbe Peter Baláž, Jana Hyblerová, Boris Stanko, Filip Marinov, Matúš Dudo a ďalší karatisti Matej Urik, Viktória Semaníková, Matúš Lieskovský a Katarína Longová. V kategórii kolektívnych športov dostali cenu AC Uniza Florbal a SPU Nitra Florbal.

Výsledky, ktoré dosiahli mladí športovci v končiacom sa roku potešili aj šéfa SAUŠ Júliusa Dubovského. „V tomto roku sa nekonali svetového univerziády, no aj napriek tomu bolo množstvo podujatí a akademické majstrovstá sveta, odkiaľ sa podarilo našim športovcom priniesť vynikajúce výsledky – či to už bola zlatá medaila v karate alebo iné popredné umiestnenia. A sme s nimi naozaj spokojní,“ uviedol Dubovský.

V priestoroch FTVŠ odovzdali tiež ocenenia za dlhoročnú spoluprácu a prínos v oblasti univerzitného športu a ocenenia za rozvoj a podporu univerzitného športu. cenenie za dlhoročnú spoluprácu a prínos v oblasti univerzitného športu získala Nora Halmová, predsedníčka združenia športových klubov UKF Nitra a dlhoročná funkcionárka.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM