Správy

Obnova historickej budovy v centre: Mesto pripravuje ďalšiu rekonštrukciu tržnice

Vedenie Nitry má hotové ďalšie projektové dokumentácie na rekonštrukciu mestskej tržnice. Získalo dotáciu z ministerstva.

Ilustračný obrázok k článku Obnova historickej budovy v centre: Mesto pripravuje ďalšiu rekonštrukciu tržnice
19
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra

Mesto Nitra pripravuje ďalšie etapy obnovy mestskej tržnice. Ako informovala radnica, vďaka dotácii z programu Obnovme si svoj dom boli vypracované nové projektové dokumentácie na rekonštrukciu tohto pamiatkovo chráneného objektu.

Pripravená projektová domukentácia

Mesto pri rekonštrukcii už dlhšie pracuje na obnove a výmene okien, na objekte prebehli aj konštrukčné a klampiarske práce.

„V rámci ďalšej etapy obnovy mestskej tržnice sa podarilo vypracovať prípravnú projektovú dokumentáciu k obnove fasády a tiež projektovú dokumentáciu realizačného projektu vlhkostnej sanácie budovy,“ uviedol mestský úrad.

Prečítajte si tiež

Historický objekt

Nitrianska mestská tržnica je národnou kultúrnou pamiatkou s prioritným stupňom ochrany. Postavená bola podľa projektu J. Lyku v rokoch 1889 – 1890. Nachádzali sa tam vojenské kasárne pre 60. prápor domobrany.

V roku 1930 bol priestor kasární upravený na nové mestské trhovisko.

Podľa magistrátu má plánovaná rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky vyzdvihnúť jej historickú hodnotu, rozšíriť tržnicu aj o kultúrnu, spoločenskú a komunitnú funkciu a doplniť gastrozónu i sedenie na nádvorí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Mestská tržnica v Nitre
19
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM