Správy

O kreslo riaditeľa Agrokomplexu malo záujem 13 uchádzačov: Jeden postúpil do 2. kola

V utorok (7. 7.) sa uskutočnilo prvé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa štátneho podniku agrokomplex Národné výstavisko v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku O kreslo riaditeľa Agrokomplexu malo záujem 13 uchádzačov: Jeden postúpil do 2. kola
15
Galéria
Zdroj: TASR

Už v druhej polovici júla sa definitívne rozhodne, kto bude viesť jeden zo štátnych podnikov agrorezortu. Informoval o tom Andrej Wallner z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Uviedol, že prvé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa podniku agrokomplex Národné výstavisko pozostávalo z odborného testu a prezentácie stratégie rozvoja tohto štátneho podniku, ktoré jednotliví uchádzači predložili komisii.

Požadované materiály boli podľa Wallnera členom výberovej komisie doručené k predbežnému posúdeniu anonymne (označené boli len poradovými číslami), aby sa zabezpečila úplná anonymita a objektivita v ich posudzovaní a hodnotení tak, ako to MPRV SR avizovalo ešte pred niekoľkými dňami pri zavedení novej metodiky výberových procesov na manažérske pozície v štátnych podnikov.

Na výberovom konaní na funkciu riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex národné výstavisko v Nitre sa v prvom kole zúčastnilo 13 uchádzačov. Komisia po zhodnotení prítomným záujemcom napokon oznámila, že predpísanú hranicu úspešnosti a postup do 2. kola výberového konania získal Róbert Kanás.

O novom šéfovi jedného z najvýznamnejších štátnych podnikov v gescii agrorezortu sa podľa Wallnera rozhodne už 20. júla priamo v budove MPRV SR v Bratislave.

História štátneho podniku agrokomplex Národné výstavisko v Nitre siaha do roku 1973. V súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 boli odložené viaceré podujatia, ktoré sa tu každoročne konajú. Jedným z nich je aj známy poľnohospodársky veľtrh Agrokomplex. Alternatívou mu však už v septembri tohto roku bude výstava Potulky vidiekom 2020.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Agrokomplex otvoril brány: Prilákal 650 vystavovateľov z 12 krajín, FOTO
15
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM