Aktualizované Futbal

Futbalisti FC Nitra majú za sebou úvodný zápas na novom štadióne. Pred viac ako 6000 divákmi hostili DAC Dunajská Streda

Ilustračný obrázok k článku Nový štadión pokrstený: Nitra prehrala gólom v nadstavenom čase s Dunajskou Stredou
71

V treťom kole slovenskej Fortuna ligy sa prvýkrát v tomto ročníku predstavili futbalisti Nitry pred vlastnými divákmi. Na novučičkom zrekonštruovanom štadióne privítali stopercentnú Dunajskú Stredu. Začiatok zápasu sa niesol v rýchlejšom tempe s väčšou aktivitou hostí, ktorých hnala dopredu aj početná skupina dunajskostredských fanúšikov. Prvý strelecký pokus prišiel až v 24. Minúte, no hosťujúci útočník Bayo krížnou strelou minul domácu bránku. O 4 minúty neskôr pálil už presnejšie K. Vida, ale Hroššo bol namieste. Do prvej polhodiny zápasu sa zmestila aj parádna strela Christiána Herca, keď domácich podržal opäť výborný Hroššo. Záver prvého polčasu patril Nitre, najprv sa výbornou strelou zaskvel Fábry, ktorá však skončila len v náručí hosťujúceho brankára, ale následný rohový kop domácich už menil stav zápasu. Prvý gól na novom štadióne strelil domáci Miloš Šimončič.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po prestávke sa taktiež hralo vo svižnom tempe. Ako prví sa v druhom polčase presadili opäť Nitrania. Po výborne zahranom rohovom kope rozvlnil sieť DAC-u Tomáš Vestenický a bolo 2:0. DAC však následne zmobilizoval sily a v 65. minúte znížil na 1:2. Do streleckej listiny sa zapísal striedajúci Pačinda. O 4 minúty neskôr už bolo vyrovnané, keď sa gólom zaskvel agilný Bayo. Riadny hrací čas už ďalšie góly nepriniesol, ale po štyroch nadstavených minútach padol rozhodujúci tretí gól. Hostia využili zaváhanie domácej obrany a Bayova presná hlavička definitívne zavŕšila obrat hostí v zápase.

FC Nitra – DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (1:0)

Góly: 44. Šimončič, 58. Vestenický – 69. a 90.+4 Bayo, 65. Pačinda, ŽK: Kóňa, Šimončič, Abdulrahman – Herc, Kalmár. Rozhodovali: Kružliak – Mókoš, Ferenc

Nitra: Hroššo – Kuník, Farkaš, Križan, Chovanec – Šimončič (66. Machovec), Fábry (85. Charizopulos), Kóňa – Kotrík (75. Steinhübel), Vestenický, Abdulrahman

Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Koné, Šimčák – Huk – M. Vida (62. Pačinda), Herc, Kalmár – K. Vida (81. Divkovič), Ba­yo

Ivan Galád, tréner Nitry: „Futbal prináša emócie. Pre divákov väčšinou pozitívne. Jednému mužstvu radosť, druhému smútok. My sme veľmi smutní. Hráči túžili zvíťaziť. Za stavu 2:0 sme chceli zápas zvládnuť. Tri góly doma nesmieme dostať. Veľmi mi je ľúto chlapcov, ktorí sú smutní. Ako sme sa pripravil my a súper, tak by sa mali pripraviť aj iní.“

Peter Hyballa, tréner DAC: „Veľký kompliment musím dať Ivanovi Galádovi a jeho chlapcom. Odohrali výborný zápas s výbornou defenzívnou organizáciou. Posledných 20 minút zápasu sa hralo ako na Divokom západe, hralo sa hore dole. Ako sme vyhrali my, tak mohla vyhrať aj Nitra. V poslednej sekunde sa nám podarilo so šťastím skórovať. Prvý polčas bol z našej strany výborný, ale napriek tomu sme inkasovali gól. Na začiatku druhého polčasu sa nám stalo to isté, ale výborne sme na to zareagovali. Hráči ukázali skvelú mentalitu. Na lavičke sme mali žolíka Pačindu. Išli sme do risku a som šťastný, že máme ďalšie víťazstvo. Ďakujeme aj naším fanúšikom.“