Rôzne

Nový letný hit kapely Sematam z Nitry vás roztancuje: Vo VIDEU aj známe tváre

Nitrianska kapela Sematam pustila do sveta sviežu letnú novinku, na ktorej spolupracovala aj so známym hudobníkom i herečkou.

Zdroj: YouTube.com

Nitrianska skupina Sematam prichádza s letnou novinkou „Ja a Ty“, na ktorej spolupracovala s otcom slovenského funky či talentovanou herečkou.

Kvôli záberom do videoklipu sa spevák nitrianskej kapely poprechádzal po rímse bratislavského UFA vo výške takmer 90 metrov nad zemou.

Hudbu a text k skladbe „Ja a Ty“ napísal spevák kapely Sematam Marek Kutnár, ktorý prezradil o čom chytľavá pieseň je. „Každý občas v spomienkach zablúdi k láskam dávno minulým. Niekto sa dokonca pristihne pri úvahe, prečo vzťah, ktorý sa nám zdal taký skvelý, vlastne skončil tak nešťastne. Presne v tomto duchu sa nesie nová skladba „Ja a Ty“, ktorá je sondou do archívu jednej lásky. Či má ešte táto láska šancu na návrat nevieme, ale vieme, že chytľavá letná skladba vás rozhodne roztancuje,“ hovorí o novinke spevák Marek Kutnár.

Úspešná spolupráca

S Marekom si v tejto skladbe zaspievala aj talentovaná herečka Sára Polyáková. Študentka herectva na VŠMU je známa z televíznych obrazoviek, kde účinkovala v populárnom seriáli Naši. 

"Spolupráca s kapelou Sematam bola pre mňa veľmi príjemná a hlavne zábavná. Keď mi prišla ponuka, najskôr som si vypočula skladbu. Tá má hneď chytila a zapáčila sa mi a povedala som si poďme do toho. Nakrúcanie sme si užili a všetci sme si veľmi sadli, či už z kamarátskeho hľadiska alebo z pracovného. Už teraz sa teším na ďalšiu spoluprácu s týmito talentovanými ľuďmi,“ s úsmevom hovorí Sára Polyáková.

Kapelu podporil aj Ivan Vereš

Kapela Sematam si do nového hitu pozvala na spoluprácu aj otca funky na Slovensku Ivana Vereša, bývalého člena kapely Made 2 Mate, producenta, speváka a multiinštrumen­talistu, ktorý sa postaral o flautové sólo aj niektoré vokály

„Ľudia sa ma často pýtajú, kde beriem toľko energie a času venovať sa mladým muzikantom. Odpoveď je jednoduchá, dal mi to Boh ako robotu a veľmi ma to napĺňa. Sematam je hudobné teleso, ktoré mi svojou energiou a hudobným prevedením piesní pripomína seba v mladosti, plného entuziazmu a elánu. Bol som milo prekvapený, keď som nadviazal spoluprácu s touto výnimočnou kapelou. Je mi cťou, že môžem prispieť svojimi skúsenosťami k rozvoju funku,“ teší sa zo spolupráce Ivan Vereš.

„Spolupráca dvoch generácii slovenského funky fungovala dobre v štúdiu aj na obraze. Sme veľmi radi, že sme stretli práve Sáru. Dnes si neviem predstaviť, že by sa tejto úlohy vedel zhostiť niekto lepšie, ako práve ona. Zároveň nám je veľkou cťou, že sa na skladbe podieľal Ivan Vereš, ktorého prínos pre slovenskú pop-music priamo ovplyvnil aj našu tvorbu. Neviem, či pre muzikanta existuje väčšia pocta ako možnosť spolupracovať so svojím vzorom,“ neskrýva radosť Marek Kutnár.

Nebolo mu všetko jedno

Videoklip sa nakrúcal v pekných lokalitách Bratislavy. Dôležitú úlohu hrá vyhliadková kaviareň UFO. Marek Kutnár sa kvôli originálnym záberom dokonca prechádzal po jej rímse vo výške takmer 90 metrov nad zemou.

„Pôvodne tam mal ísť pán Vereš, no debata sa otočila k tomu, že čo tam nejdem ja keď je to taký super nápad. Keďže som mu samozrejme potreboval dokázať, že mám pravdu, vydal som sa na prechádzku po rímse UFA sám. A aj keď som sa musel tváriť, že je to brnkačka, poviem vám, nebolo mi v tej chvíli všetko jedno! Našťastie nás však aj s odvážnym kameramanom istili dvaja skúsení horolezci,“ prezradil Marek Kutnár.

V klipe účinkujú aj ostatní členovia kapely Michaela Kutnárová – bicie, Lukáš Kotry – basgitara, Andrej Boniš – trúbka, Mario Belák – saxofón, Filip Kostoláni – trombón, Juraj Janík – klávesy. O dotvorenie správnej muzikálovej atmosféry sa postarali tanečníci Nikoleta Kupčíková a Michal Candrák. Za kamerou aj strihom stojí kameraman Juraj Danko z Nitry, ktorý už s kapelou spolupracoval pri tvorbe klipu k piesni „Pome rockovať“. Zábery z dronu mal na starosti Luca Bush.

Viac fotografií z natáčania nájdete v priloženej galérii!

Nový letný hit kapely Sematam z Nitry vás roztancuje: Vo VIDEU aj známe tváre
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie