Správy

Novinka v komárňanskej nemocnici: Mamičkám po pôrode poskytuje rehabilitačné cvičenia

Od prvého popôrodného dňa sa rehabilitáciou zameriavajú na aktiváciu bráničného dýchania, na podporu črevnej peristaltiky i cievnu gymnastiku kvôli správnej funkcii cievneho a lymfatického systému.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v komárňanskej nemocnici: Mamičkám po pôrode poskytuje rehabilitačné cvičenia
Zdroj: www.pexels.com / CC0 1.0

Komárňanská nemocnica začala mamičkám po pôrode poskytovať rehabilitáciu priamo na oddelení gynekológie a pôrodníctva. Ako informovala, rehabilitáciu s fyzioterapeutom môžu pacientky využiť každý pondelok a štvrtok.

Podľa fyzioterapeutky Karin Volárikovej prináša pôrod veľké psychické aj fyzické zmeny. „Dochádza k zavinovaniu maternice, hormonálnej regulácii a môžu sa objaviť bolesti pohybového aparátu, najmä chrbtice, bedrových kĺbov a panvy. Rehabilitácia výrazným spôsobom tento proces ovplyvňuje. Od prvého popôrodného dňa sa v nej zameriavame na aktiváciu bráničného dýchania, správny stereotyp dýchania na podporu črevnej peristaltiky, cievnu gymnastiku kvôli správnej funkcii cievneho a lymfatického systému,“ vysvetlila Voláriková.

Prečítajte si tiež

Ako doplnila, rehabilitácie nie sú zamerané iba na bezchybné cvičenie, ich dôležitou súčasťou je aj vzdelávanie mamičiek.

„Napríklad o polohovaní na podporu zavinovania maternice, správnych pohybových stereotypoch. Zdôrazňujeme tiež potrebu správnej pohybovej životosprávy v šestonedelí aj po jej skončení,“ dodala fyzioterapeutka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM