Rastislav Búgel Krimi

Novinka u mestských policajtov: Nitrianske ulice brázdia na mopedoch!

Nitrianske ulice začali brázdiť mestskí policajti využívajúci mopedy. Spoliehajú sa na ich finančnú efektivitu.

Ilustračný obrázok k článku Novinka u mestských policajtov: Nitrianske ulice brázdia na mopedoch!
Zdroj: Policajný zbor SR

Mestská polícia v Nitre zaviedla vo svojich radoch novinku. Hliadky majú po novom k dispozícii aj mopedy. V súčasnosti sa jedná o dva stroje. Ako podotýkajú samotný predstavitelia MsP v Nitre, dôležitým faktorom je aj efektivita z hľadiska vynaložených finančných prostriedkov.

Nízka spotreba

Spĺňať by to mali oba mopedy, ktoré má polícia k dispozícii. Korado Manet má výrobcom udávanú spotrebu 1,6 litra/100 km a reálnu približne 1,7–2,2 litra. Druhým mopedom je známa Babeta. Tej výrobca udáva spotrebu 1,8 litra/100 km. Reálne by sa mala pohybovať na hladine 1,8 až 2,2 litra. „Spotreba je závislá od členitosti mestských časti v ktorých sú tieto motocykle používané,“ dodáva náčelník Mestskej polície v Nitre Erik Duchoň.

Rýchlejší policajti

„Aj z tohto dôvodu Mestská polícia v Nitre v tomto období zriadila hliadky na mopedoch, ktoré za relatívne nízke náklady môžu hliadkovať na veľkom území. Navyše, často sa rýchlejšie dostanú tam, kam pešie či motohliadky potrebujú dlhší čas a priestor,“ informuje MsP na svojom webe.

Doplnok k bicyklom

Už niekoľko rokov využívajú mestskí policajti v meste pod Zoborom 4 horské bicykle. Cyklohliadky boli v Nitre zavedené v roku 2000.

Foto: MsP Nitra

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM