Lucia Šútorová Samospráva

Nová materská škola na Zobore sa predraží: Cena sa vyšplhá na necelé 3 milióny eur

Výstavba materskej školy na Dobšinského ulici v Nitre bude drahšia, ako sa predpokladalo. Konečná suma sa blíži k trom miliónom eur.

Ilustračný obrázok k článku Nová materská škola na Zobore sa predraží: Cena sa vyšplhá na necelé 3 milióny eur
10
Galéria

V pamiatkovom areáli bývalých kasární na Martinskom vrchu prebieha od minulého roku výstavba novej materskej školy. Ide o prestavbu historickej budovy a jej prístavbu. Miesto v novej škôlke nájde 144 detí. V budove bude šesť tried.

Náklady na novú materskú školu sa po novom vyšplhajú na sumu 2 972 421,09 eur s DPH. Oproti pôvodnej sume je to o takmer 360 000 eur viac.

Chyby v projekte

Dôvodov na navýšenie nákladov má byť viacero. Od chýb v projektovej dokumentácii až po zmenu trasovania sietí. „Nakoľko sa v danej lokalite v neskoršom období plánuje vybudovanie ďalších objektov a podnikateľských aktivít, ktoré budú napojené na existujúce siete“ uvádza sa v zmluve. Cena sa upravovala aj kvôli chybnej výmere výkopov a odvozu zeminy v projektovej dokumentácii.

„Úprava rozsahu prác je nevyhnutná na zhotovenie a riadne užívanie diela, pričom s ohľadom na charakter týchto prác by zmena dodávateľa, resp. určenie nového dodávateľa na vykonanie naviac prác nebola možná najmä z technických dôvodov so zreteľom na zodpovednosť a záruky za kompletné dielo v plnom rozsahu,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Navýšenie nákladov ešte musí prejsť schvaľovaním. „Hodnota za práce bude definitívna až po odsúhlasení dodatku s dodávateľom stavebných prác na Riadiacom orgáne,“ dodal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Mesto získalo na výstavbu škôlky podľa centrálneho registra zmlúv nenávratný finančný príspevok 964 800 eur. Nová materská škola by mala byť otvorená v septembri toho roku.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Na Zobore rastie nová materská škola: Otvorená má byť v septembri 2020, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie