Monika Földešiová Rôzne

NKN sa pričinila o regionálny rozvoj

Nitrianska komunitná nadácia bola nominovaná na prestížnu cenu Nadácie Orange. Stala sa tak jednou z najúspešnejších mimovládnych organizácii v oblasti regionálneho rozvoja za rok 2010.

NKN upútala organizátorov projektom Ruka v ruke s Nitrou, ktorého výsledkom bol Park pod Borinou.// „Nominácii sme sa veľmi potešili, je to ocenenie za našu snahu. Cenu sme napokon nevyhrali, ale to nám neubralo z entuziazmu z našej práce. Teší nás, že sme vďaka tejto kampani oslovili takmer 3 000 Nitranov, ktorí sa aktívne zapojili a pomohli k tomu, aby vznikol Park pod Borinou,//“ hovorí Ľubica Lachká, správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie.

Cena v oblasti regionálneho rozvoja V kategórii Regionálny rozvoj sa uchádzali o ocenenie tri popredné mimovládne organizácie. Nitrianska komunitná nadácia zaujala porotu projektom Ruka v ruke s Nitrou – Park pod Borinou. Druhú nomináciu získal projekt environmentálneho centra OZ Pangaea v Novej Bošáci, ktorý pripravil Prírodné riešenie problému odpadových vôd v Bielokarpatskom regióne. Držiteľom Ceny Nadácie sa stalo občianske združenie TATRY.

Cena Nadácie Orange Cena Nadácie Orange je prestížne ocenenie, jediné svojho druhu na Slovensku. Jej cieľom je prispievať k systematickému rozvoju filantropie a charity na Slovensku. „Nadácia Orange touto formou verejne a prakticky vyjadruje svoju podporu a vďaku mimovládnym organizáciám, ktoré majú odvahu raziť cestu vo svojich oblastiach pôsobenia a prichádzajú s inovatívnymi riešeniami celospoločenských problémov,“ hovorí správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová.

Ruka v ruke s Nitrou Hlavným motívom projektu bola spoločná realizácia Parku pod Borinou obyvateľmi Nitry, dobrovoľníkmi, darcami, partnermi nadácie, inštitúciami. Išlo najmä o spoluprácu na budovaní spoločného projektu, ktorý by slúžil celej verejnosti. Výťažok zo zbierky bol použitý na výstavbu nového Parku pod Borinou. Symbolom kampane boli tlieskajúce ručičky. Kampaň spoločnými silami pomáhalo realizovať viac ako 180 dobrovoľníkov Do projektu sa zapojilo 20 základných a stredných škôl v Nitre a 4 inštitúcie. V rámci kampane sa predalo 2 391 tlieskajúcich ručičiek a vyzbieralo sa 5 283,65 €. Hlavným investorom a partnerom pri realizácii parku bolo Mesto Nitra.

NKN

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM