Futbal

Nitru zachránil pokutový kop: V nadstavenom čase ho premenil Faško, FOTO

Futbalisti FC Nitra remizovali v 16. kole Fortuna ligy s FK Senica 1:1.

Ilustračný obrázok k článku Nitru zachránil pokutový kop: V nadstavenom čase ho premenil Faško, FOTO
20

Nitrania po troch prehrách v rade bez streleného gólu chceli negatívnu sériu prerušiť doma proti Senici a začali veľmi aktívne. Už v 3. minúte sa peknou technickou strelou prezentoval Záhumenský a o dve minúty neskôr po rýchlej kontre aj Faško. Brankár Senice Tomáš Fryšták však výbornými zákrokmi podržal svoj tím.

Hostia prvýkrát pohrozili po štvrťhodine hry, no lob Oskara Fotra z hranice šestnástky brankára Nitry neprekvapil. Záhoráci v ďalšom priebehu postupne hru vyrovnali a v 31. minúte išli aj do vedenia.

Po ich peknej akcii našiel Totka prízemnou prihrávkou z pravej strany na zadnú žŕdku voľného Tomáša Maleca, ktorý následne nemal problém doraziť loptu do odkrytej brány súpera – 0:1.

Nitrania sa do prestávky snažili ešte vyrovnať, ale proti pozornej obrane hostí sa presadzovali už veľmi ťažko. Na prestávku tak odchádzali spokojnejší zverenci trénera Šoltísa.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po zmene strán síce Nitra prestriedala, ale obraz hry sa veľmi nezmenil. Senica si pozornou obranou kontrolovala jednogólové vedenie a navyše rýchlymi protiútokmi neustále zamestnávala obranu Nitry. V 65. minúte po rýchlej kontre poslal krásnu časovanú prihrávku do šestnástky Martin Košťál. Jeho spoluhráči Malec aj Piroska síce loptu minuli, no Oskar Fotr už nie. Z hranice päťky však mieril iba do žrde a skóre sa tak nemenilo. Nitra v závere zápasu vrhla všetko do útoku a vyplatilo sa. Po zaváhaní Carrilla na pravej strane obrany sa dostal k lopte Tancík. Na jeho prihrávku si nabiehal Chobot, no Carrillo v snahe odkopnúť loptu sklzom fauloval Chobota a hlavný rozhodca tak okamžite ukázal na biely bod. Výhodu pokutového kopu zužitkoval Faško.

FC Nitra – FK Senica 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Faško – 31. Malec. Rozhodovali: Sedlák – Weiss, Hrmo, ŽK: Podhorin – Kopečný

Nitra: Harush – Magda, Kolčák, Podhorin, Kuník (81. Tancík) – Mustafič, Adamec – Záhumenský (46. Chobot), Faško, Šefčík (46. Gatarič) – Franko (81. Vrábel)

Senica: Fryšták – Kopečný, Asanovič, Carrillo, Šimčák – Gallovič, Totka (90.+ Mašulovič) – Piroska, Fort (66. Yenne), Košťál (71. Duda) – Malec