Nitriansky koncert: Hokejisti rozstrieľali MHC Martin!

Nitrianski hokejisti si po troch prehrách v rade vychutnali hráčov MHC Martin. Na nitrianskom zimnom štadióne sa presadili všetky formácie.

Ilustračný obrázok k článku Nitriansky koncert: Hokejisti rozstrieľali MHC Martin!

Už v priebehu deviatej minúty sa nitrianski hokejisti mohli po Ručkayovej strele dostať do vedenia. Hamárk už z dorážky triafal len do bránkovej konštrukcie. Necelú minútu pred koncom prvej tretiny s mohla karta obrátiť. Hosťujúci center však nevyužil ponúknutú možnosť trestného strieľania, keď mu Kristan vyrazil puk. Gól do bránky Martina však napokon prišiel. Skrz obrancov prihrával Stümpel a Tománek svoju šancu nezahodil (1:0).

Nitriansky koncert

V 5. minúte druhej tretiny šli Nitrania do dvojgólového vedenia, keď v presilovke najlepší strelec medzi obrancami v predchádzajúcej sezóne Peter König bombou od modrej čiary prekonal Dzubinu v bráne Martina. V 29. minúte bolo už 3:0, opäť v presilovke Tomáš Chrenko potiahol puk po ľavej strane, našiel pred bránou Miroslava Kováčika a ten nedal brankárovi hostí šancu. V polovici stretnutia mohol krídelník hostí Themár znížiť, no trafil iba tyč Kristanovej brány. Následne hrali hostia presilovku a inkasovali v nej po nájazde dvojice Tománek – Stümpel posledne menovaný skóroval. V 32. minúte viedli Nitrania už 5:0, keď svoj druhý gól v stretnutí dosiahol Kováčik a o minútu nepremenil trestné strieľanie Lukáš Novák. V 37. min využil Lukáš Novák tretíkrát presilovku Nitry a zvýšil už na 6:0.

Opatrný záver

V tretej tretine dal domáci tréner Antonín Stavjaňa šancu aj menej vyťažovaným hráčom. Gólostroj z druhej tretiny sa pribrzdil. Nitra dokázala znova skórovať až v polovici poslednej časti stretnutia. V hre 4 na 4 sa uvoľnil Hamrák a prestrelil hosťujúceho gólmana Šúreka. Nitra napokon stretnutie iba dohrávala a súperovi nedovoľovala ohroziť Kristanovu bránu.

Nitra si tak napokon zaknihovala potrebné body za stavu 7:0.

HK Nitra – Mhc Martin 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)

HK Nitra - MHC Martin 7:0