Nitriansky hokej pozná aj Európa: HK Nitra je v rebríčku na 84. mieste

V rebríčku európskych hokejových klubov sa HK Nitra umiestnil na 84. priečke. Pomyselný titul získal SKA Petrohrad.

Ilustračný obrázok k článku Nitriansky hokej pozná aj Európa: HK Nitra je v rebríčku na 84. mieste

Tím Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) SKA Petrohrad sa stal najlepším európskym hokejovým klubom sezóny 2012/13. Uviedol to francúzsky portál hockeyarchives­.info. Na prvej priečke vystriedal dvojnásobného víťaza Gagarinovho pohára Dinamo Moskva, ktoré teraz podľa zostavovateľov rebríčka, skončilo druhé.

Slováci až od 33. priečky

Najlepším slovenským klubom sa stal Slovan Bratislava (33.), ktorý sa vo svojej premiérovej sezóne v KHL prebojoval hneď do play off. Výrazne, až o 25 miest, si polepšil slovenský majster HKM Zvolen a aktuálne mu patrí 71. pozícia.

Nitra na 84. mieste

Nitriansky hokejový klub HK Nitra sa umiestnil na 84. priečke. Najbližšie nitrianskemu klubu skončili Piešťany (91.), HK 36 Skalica (97.), HK Poprad (102.), Dukla Trenčín (107.) a HC'05 Banská Bystrica (110.).