Nitrianski korfbalisti v Maďarsku: V oklieštenej zostave porazili favorizovaného súpera!

V treťom kole 2. maďarskej korfbalovej ligy nastúpili nitrianski korfbalisti s oklieštenou zostavou. V tíme panuje veľká maródka, ale zvyšok tímu zabojoval aj za nich.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku Nitrianski korfbalisti v Maďarsku: V oklieštenej zostave porazili favorizovaného súpera!
Foto: Rastislav Búgel

V úvodnom zápase nastúpila Nitra ako outsider zápasu proti tímu BKK Kiskenguruk Budapešť. Favorita sa však nezľakla a dvomi košmi Adi Fialovej išla hneď od začiatku do vedenia. Vzápätí domáci zabojovali a šnúrou štyroch bodov získali dvojbodový náskok oni. V 8. minúte zápasu sa zranila nitrianska hráčka Nina Kusyová, ktorú na ihrisku vystriedala Lea Lenická. Zápas ako na hojdačke pokračoval ďalej.

Tentokrát Nitrania strelili svojmu súperovi štyri body a opäť priklonili misky váh na svoju stranu. Do konca polčasu sa im podarilo udržať priaznivé skóre 8:6. V druhom polčase si Nitra vybojovala rozhodujúci štvorbodový náskok (12:8). V tom momente si maďarský tréner zobral oddychový čas a BKK sa dokázali vrátiť do zápasu. Nitrania náskok ubránili a tešili sa z prekvapujúceho víťazstva 12:11. „Najlepším strelcom Nitry bol päťbodový Peter Levčík, ktorý podal vynikajúci výkon hodný reprezentanta,“ prezradil Tomas Sonnenschein.

Potvrdili rolu favorita

V druhom zápase bol favoritom tím KK SPU Nitra. Do zápasu vstúpil lepšie súper Óbuda Spiritus a ujal sa vedenia. Potom však prebrali opraty zápasu do rúk Nitrania, svojho súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a postupne zvyšovali svoj náskok. „Aj napriek tomu, že strelecká efektivita nebola najlepšia, kvalitným doskokom a viacerými vybojovanými loptami sme si dokázali vypracovať veľké množstvo šancí,“ prezradil Tomas Sonnenschein. Prvý polčas vyhrali 14:3 a v druhom pokračovali v úspešnom premieňaní svojich striel. Najviac sa darilo Petrovi Levčíkovi (autor 8 košov) a Adi Fialovej (6 košov), ktorí dokázali využiť chyby svojich obrancov. Nitrania zápas zvládli a vyhrali 28:6.

KK SPU Nitra – BKK Kiskenguruk Budapešť 12:11 (8:7)

KK SPU Nitra: Peter Levčík 5, Andrea Fialová 3, Katka Mináriková 2, Tomáš Sonnenschein a Kevin Anthonis po 1, Janka Miklovičová, Nina Kusyová, Lea Lenická a Róbert Sonnenschein

KK SPU Nitra – Óbuda Spiritus 28:6 (14:3)

KK SPU Nitra: Peter Levčík 8, Andrea Fialová 6, Kevin Anthonis 5, Katka Mináriková a Tomáš Sonnenschein po 3, Janka Miklovičová, Lea Lenická a Róbert Sonnenschein po 1, Štefan Bleho

Zdroj: Dnes24.sk