Rastislav Búgel Iné športy

Nitrianski korfbalisti v Maďarsku: Rozhodca ich privádzal do zúfalstva!

V druhom vystúpení tohto ročníka maďarskej korfbalovej ligy čakali na hráčov KK SPU Nitra minuloročný víťaz druhej ligy, rezervný tím maďarského majstra – SZAC a tím Gödöllő. Práve s ním sa Nitranom zvykne dariť.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski korfbalisti v Maďarsku: Rozhodca ich privádzal do zúfalstva!
Zdroj: Dnes24.sk

Vedenie slovenského tímu nenechalo nič na náhodu a do Maďarska vycestovalo už deň vopred. V rámci sobotňajšej prechádzky absolvovali prehliadku Budapešti (kráľovský palác, budova Parlamentu, vianočné trhy). V nedeľu ich už čakali dôležité súboje o ligové body.

V prvom zápase, ktorý bol jesenným šlágrom 2. maďarskej ligy, sa stretli minuloročné prvé dva tímy tabuľky. Nitrania vstúpili do zápasu vo veľkom štýle, keď po desiatich minútach bolo skóre 5:0 v ich prospech. Potom domáci prestriedali, na ihrisko poslali niekoľko skúsenejších hráčov a podarilo sa im skorigovať na polčasových 5:3. V druhom polčase si KK SPU Nitra opäť vybudovali náskok, keď premenili niekoľko veľmi pekných akcií. V 13. minúte druhého polčasu bolo skóre 10:6 v ich prospech a všetko nasvedčovalo tomu, že dosiahnu ďalšiu výhru v tomto ročníku. „Bohužiaľ sa stalo presne to, čo pred týždňom proti tímu NTE/TFSE a strelecká efektivita Nitranov bola vo zvyšku druhého polčasu mizerná, čím dovolili domácim otočiť výsledok na 10:12,“ informuje Tomas Sonnenschein. V posledných dvoch minútach sa Slovákom podarilo skorigovať na konečných 11:12.

V druhom zápase čakal na KK SPU Nitra tím Gödöllő. Vstup do zápasu opäť Nitranom vyšiel. Rýchlo sa ujali vedenia, vytvorili si trojbodový náskok, ktorý si udržali až do polčasu. V druhom polčase sa zápas iba dohrával, Nitrania nedali domácim šancu sa vrátiť do zápasu, zvýšili svoj náskok a o vzruch sa staral jedine veľmi slabý maďarský rozhodca, ktorý privádzal hráčov oboch tímov do zúfalstva.

Výsledky:

KK SPU Nitra – SZAC KSE Ikarus Budapešť 11:12 (5:3)

  • KK SPU Nitra: Kevin Anthonis 5, Silvia Levčíková 2, Andrea Fialová, Lea Lenická, Tomáš Sonnenschein a Štefan Bleho po 1, Janka Miklovičová, Róbert Sonnenschein a Juraj Hraška

KK SPU Nitra – Gödöllő 17:9 (7:4)

  • KK SPU Nitra: Kevin Anthonis 5, Róbert Sonnenschein 4, Silvia Levčíková, Janka Miklovičová, Andrea Fialová a Tomáš Sonnenschein po 2, Lea Lenická, Juraj Hraška a Peter Segéň
Korfbalisti v Maďarsku
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM