Rastislav Búgel Hokej

Nitrianski hokejisti zvládli náročný zápas: Porazili lídra z Trenčína!

Nitra privítala na svojom ľade lídra tabuľky Duklu Trenčín, ktorý doteraz bodoval vo všetkých zápasoch. V prvej tretine mal dobrú príležitosť na domácej strane Lukáš Novák a z tímu hostí Róbert Petrovický, no diváci gól nevideli.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski hokejisti zvládli náročný zápas: Porazili lídra z Trenčína!

Ani v druhej časti zápasu sa sieť nevlnila. Hral sa však dobrý hokej a oba tímy mali niekoľko šancí na skórovanie.

V tretej tretine už štadión zaburácal, v rozpätí 32 sekúnd hneď dvakrát. V 46. min zužitkoval odrazený puk Nitran Matej Bene a otvoril skóre, krátko na to Juraj Štefanka z pravej strany prihral puk Jamesonovi Milamovi a ten svojím premiérovým gólom v najvyššej slovenskej súťaži prestrelil brankára hostí.

Hostia v 47. min znížili, Patrik Koyš obkorčuloval domácu bránku a z pravej strany strelou po ľade prekonal domáceho brankára pomedzi betóny. Minútu a sedem sekúnd pred treťou sirénou potvrdili domáci výhru, keď pri power play hostí poslal puk do prázdnej brány Samir Saliji a stanovil výsledok na 3:1.

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Bol to výborný hokej, prvá tretina opatrnejšia, potom sa to rozbehlo a do tretej tretiny sa šlo s tým, že kto dá gól, ten zvíťazí. My sme dali dva, oni jeden, takže sme vyhrali.“

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: „Prišli sme vyhrať, no nepodarilo sa to. Úvod zápasu bol taktickejší, v druhej tretine sa to otvorilo, no brankári boli vynikajúci. V tretej tretine sme dostali dva rýchle góly a dali sme iba jeden. Myslím si, že dosť rozhodla aj skvelá divácka atmosféra, ktorá hnala domácich dopredu.“