Iné športy

Slovenská hokejbalová extraliga mužov pokračovala zápasmi jedenásteho kola. Ako sa darilo Nitre?

Ilustračný obrázok k článku Nitrianski hokejbalisti cez víkend neuspeli: Tréner hovorí o krutom výsledku, FOTO
50

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbehol kolotoč hokejbalolvej extraligy. Nitrianski Rytieri sa predstavili pred domácim publikom.

Už od úvodu sa pod Zoborom hral aktívny hokejbal. Jediný presný zásah prvej tretiny však prišiel v 11. minúte, kedy posielal hostí do vedenia Lupták (0:1).

Jediný gól

Krátko po zmene strán dvíhali ruky nad hlavu opäť hostia, keď sa presadil Pukalovič (0:2). Nitre sa strelecky nedarilo, väčšina loptičiek končila zablokovaná hráčmi súpera. V 21. minúte tím z hlavného mesta odskočil už na rozdiel troch gólov (Soós). Skóre prostredného dejstva ešte na 4:0 pohľadom hostí upravoval Bobál.

V záverečnom dejstve Nitra znižovala zásluhou Myjavca (1:4). Následne dostala možnosť presilovej hry o dvoch hráčov, no skórovať sa jej nepodarilo. Naopak, v samom závere pridal druhý gól v zápase hráč Leaders Bratislava Bobál a upravil na konečných 1:5.

Krutá prehra

Aurel Nauš, tréner Nitry: „Myslím si, že sme predviedli dobrý výkon. Pre naše mužstvo je prehra veľmi krutá. Chalani sa snažili a dali do toho všetko. Jednoducho, vedeli sme, že súper je veľmi dobrý v bránení, hrali obetavo. Poviem to tak, že oni ten zápas ubránili a z minima šancí, ktoré mali, nám dali góly. Musíme sa z týchto chýb poučiť, pretože góly, ktoré sme dostali, boli po našich chybách. Takéto chyby by sa nemali stávať a musíme sa z toho poučiť. Keď sa nám v minulých zápasoch strelecky darilo, dávali sme viacej gólov, dnes sme dali len ten jeden. Ale naozaj, mužstvu ďakujem za výkon, ktorý predviedlo, pretože sa naozaj snažili, chceli, ale v dnešnom zápase to nešlo."

Nitrianski Rytieri – Leaders Bratislava 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 34. Myjavec (Káčer, Wachal) – 11. Lupták (Pospíšil, Soós), 16. Pukalovič (Behúl, Bobál), 21. Soós (Farkaš, Simon), 27. Bobál (Behúl, Pukalovič), 45. Bobál (Behúl, Pukalovič)

Nitra: Murček – Révay, I. Gajdoš, Čičo, Revaj, Myjavec, Kolenčík, M. Gajdoš, Romanovský, Cerjan, Daniška, Káčer, Bajtala, Drozdík, König, Petrovič, Gubo, Wachal, Snovák

Leaders: Mendl – Simon, Hojer, Bánoczký, Kurtín, Guba, Soós, Bobál, Czanik, Pospíšil, Behúl, Pukalovič, Farkaš, Matuška, Lupták, Matejík, Lakatoš, Bombara, Fabián