Monika Földešiová Futbal

Nitrianski futbalisti s úspechom z východu

V 6. kolo futbalovej Corgoň ligy vycestovali futbalisti FC Nitra za svojím súperom až do Košíc.

** MFK Košice – FC Nitra 0:2 (0:1)**
Góly: 38. Šimončič, 64. N'Tuli. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Isola, Matič – Držík, 1680 divákov
Zostavy a striedania:
Košice: Tofiloski – M. Tóth (68. Kražel), Djokovič, Dobias, Čonka – Isola, Matič, Šinglár (46. Kavka), Karaš (68. Kubík) – Pačinda, Viazanko
Nitra: Hroššo – Kaspřák, M. Tóth, Kolmokov, Čirik – N'Tuli (64. Gajdoš), Hodúr (86. Sloboda), Držík, Šimončič (73. Harbulák) – Šimonek, Kolár

Obidve mužstvá začali súboj opatrne, pretože viac mysleli na obranu a tak sa hralo viac medzi šestnástkami. Domáci postupne zvýšili útočnú aktivitu a v 14. minúte po prvý raz pohrozili. Pačinda sa v pokutovom území snažil v páde usmerniť loptu za Hroššov chrbát, ale obrancovia hostí mu loptu vypichli na rohový kop. Nitrania mali prvú gólovú šancu v 19. minúte. K odrazenej lopte sa dostal nekrytý Šimončič, jeho strelu však branár Tofiloski chytil. V ďalších minútach sa všetko útočné úsilie končilo pred 16-tkou hostí. Tí sa postupne dostávali pred domácu bránku, po ľavej strane potiahol útok Kolár, ale jeho strela išla vedľa. Košičania odpovedali strelou Viazanka pred pokutovým územín nad. V 38. minúte postupný útok hostí hlavou zakončil Šimončič, ktorý zúžitkoval idálny center N'Tuliho. Domáci sa snažili vyrovnať tesne pred polčasom, Matič vypálil spoza 16-tky, ale Hroššo jeho strelu zneškodnil. Po zmene strán zmenili Košičania taktiku, na hrot útoku sa vysunul vysoký obranca Djokovič, ale ani to neprinieslo želaný úspech. V 51. minúte sa do pokutového územia preháčkoval Viazanko, ale sľúbnú akciu nedotiahol do konca. O minútu neskôr opäť Viazanko mieril z hranice 16-tky nad. Hostia, vedomí si vedenia, sa spoliehali na rýchle protiútoky. Pri jednom z nich v 57. minúte Kolár mieril len do brankára. V 60. minúte domáci Matič z dobrých 25 metrov delovkou mieril do pravého horného roku, ale Hroššo pokus vyrazil. V 64. minúte potiahol útok hostí po ľavej strane Kolár z jeho prihrávky N'Tuli zvýšil na 2:0 pre Nitru. O dve minúty neskôr striedajúci Gajdoš trafil iba žrď košickej bránky. Keď v 80. minúte spálil ďalšiu šancu Viazanko, bolo jasné, že domáci nebudú bodovať. V závere sa ešte v 86. minúte do brejku dostal striedajúci Sloboda z mužstva hostí, ale trafil len vybiehajúceho brankára Tofiloskiho.

Hlas trénerov: **Ladislav Šimčo, tréner Košíc: **„Nezvádli sme prvý polčas. Chlapci sa ťažko pohybovali. V druhom sme zvýšili útočné úsilie, zmenili taktiku, mali aj šance, ale zlyhali sme v koncovke. Škoda, že sme nedokázali za stavu 0:1 streliť kontaktný gól.“ **Cyril Stachura, tréner Nitry: **„Boli sme jednoznačne lepším mužstvom, vypracovali sme si veľa gólových príležitostí a škoda, že sme ich nevyužili viac než dve. Domáci síce v úvode druhého polčasu boli nebezpeční, ale ich tlaku sme sa ubránili. S výkonom mužstva som spokojný.“