Nitrianska séria sa skončila: Hokejisti sa z Košíc vracajú bez bodu, FOTO

Hokejisti HC Košice zvíťazili v dohrávke 34. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianska séria sa skončila: Hokejisti sa z Košíc vracajú bez bodu, FOTO
10
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Košický klub krátko pred zápasom oznámil angažovanie hlavného trénera Dana Cemana, ktorý nahradil Kalleho Kaskinena. Nový kormidelník sledoval zápas z tribúny, premiéru v novom pôsobisku by mal absolvovať v stredajšom domácom zápase proti Slovanu Bratislava.

Od úvodu sa hral rýchly hokej a nebola núdza o ofenzívne akcie. Tímy sa viackrát dostali pred brankára súpera, no v prvej tretine viackrát zlyhali v zakončení. Najväčšiu šancu prvej tretiny mal domáci útočník Pereskokov, ktorý sa dostal do úniku, ale brankára O´Connora neprekonal.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie Košičania, ktorí zlepšili pohyb a dostali sa aj do gólového vedenia. V ofenzívnej akcii Slovák uvoľnil obrancu Snuggeruda, ktorý prekonal O´Connora – 1:0. Uplynula iba minúta, keď hostia nezvládli situáciu po akcii Košičanov, do šance sa dostal Pereskokov a videorozhodca neskôr potvrdil, že puk dopravil za bránkovú čiaru – 2:0. Domáci boli herne na koni, kontrolovali hru a snažili sa držať hru ďaleko od brankára Košarišťana. Počas hry štyroch proti štyrom v 33. minúte najskôr domáci Šedivý nevyužil nádejnú príležitosť domácich, ktorým ušiel obranca Nitry Raskob a upravil na 2:1.

Tretia tretina bola o snahe hostí vyrovnať a z toho vyplynuli šance na oboch stranách.

Košické prečíslenie dvoch proti jednému zakončil Bartánus, ale O´Connor si poradil. V 50. minúte sa z druhej vlny dostal do šance obranca hostí Švarný, ale Košarišťan zmaril jeho strelu. V 52. minúte si hostia nerozobrali hráčov v obrannom pásme, Pereskokov sa po vlastnej šanci dostal znovu k puku a po jeho asistencii Ihnačák upravil na 3:1. Hráči Nitry sa počas presilovky v 56. minúte usadili v pásme a Košarišťana prekonal Krivošík. Po jeho zásahu sa pokračovalo v hre, no následný videozáznam potvrdil, že strela nitrianskeho útočníka sa odrazila od vnútornej žŕdky – 3:2. Hostia sa v záverečnej minúte dostali k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

HC Košice – HK Nitra 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 25. Snuggerud (Slovák, Paršin), 26. Pereskokov (McPherson), 52. Ihnačák (Pereskokov) – 33. Raskob (Tvrdoň), 56. Krivošík (Buček, Nemec)). Rozhodovali: Smrek, Snášel – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Košice: Košarišťan – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Novota, Deyl, Jacko – Paršin, Slovák, Bartánus – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – McPherson, Ihnačák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Milý

Nitra: O´Connor – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Rais – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, Varga – Tvrdoň, Bajtek, Hrnka – Molnár, Sýkora, Pupák