Webnoviny - Rôzne

Nitrianska polícia uložila vodičom 5 317 pokút

Nitrianska mestská polícia v tomto roku uložila vodičom 5 317 pokút v celkovej výške 91 405 eur. Nezaplatených na mieste bolo 93 pokút, bloky vystavili na sumu 3750 eur.

Pokutu treba zaplatiť do 15 dní. Pokiaľ dotyčný nereaguje na písomné výzvy polície, hrozí mu exekúcia. V súčasnosti polícia eviduje 217 začatých exekučných konaní. “Priestupcovia si musia uvedomiť, že na vymáhanie uloženej pokuty sú tri roky. Veľakrát sú prekvapení, keď im napríklad banka oznámi, že majú zablokovaný účet z dôvodu exekučného konania,” povedal pre agentúru SITA náčelník Mestskej polície v Nitre Miloš Hajnovič. Ako ďalej dodal, pokuta sa potom navyšuje o trovy konania, následkom čoho priestupca zaplatí oveľa viac. “Z našej strany sa vždy snažíme predísť exekučnému konaniu výzvami na zaplatenie pokuty,” podotkol Hajnovič. V minulom roku mestská polícia uložila 7 907 pokút v hodnote 109 732 eur.

Za státie na chodníku v rozpore s právnymi predpismi policajti uložili 224 papúč. Pol roka už platí, že na chodníku musí zostať minimálne 1,5 metra voľného pre pohyb chodcov. “V začiatkoch sme sa snažili vodičov upozorňovať a neriešili sme ich blokovými pokutami,” uviedol Hajnovič. Vozidlám, ktoré stáli na chodníku, dávali za stierač upozornenie, že stoja v rozpore s právnymi predpismi a až v prípade opakovaného priestupku uložia sankcie. Povolenú vzdialenosť 1,5 metra posudzovali policajti s určitou toleranciou, dodal Hajnovič. “Pre chodcov je schválenie tohto zákazu parkovania na chodníkoch určite prínosom,” zhodnotil.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM