Monika Földešiová Kultúra

Nitrianska galéria sa na celý týždeň zmení na veľký výtvarný ateliér

Množstvo tvorivých dielní s rôznymi výtvarnými technikami môžu absolvovať návštevníci VI. ročníka podujatia Týždeň Nitrianskej galérie, ktorý sa v priestoroch galérie na Župnom námestí začal od včera.

Bohatý program je určený pre školy, ale aj pre jednotlivých záujemcov. Podujatie dnes dopoludnia otvorila tvorivá sochárska dielňa „Vysekané do ytongu“. Streda 18. mája je Medzinárodným dňom galérií a múzeí. Pre návštevníkov Nitrianskej galérie je pripravený vstup do jednotlivých expozícií a ilustrátorská výtvarná dielňa s názvom „Slovo a jeho obraz, báseň a jej ilustrácia“.
Vo štvrtok 19. mája sa nádejní umelci môžu tešiť na maľovanej na sklo, ktoré na druhý deň vystrieda tvorivá dielňa zameraná na maľbu na hodváb. Posledný deň Týždňa Nitrianskej galérie bude patriť tvorivej dielni venovanej keramike točenej na hrnčiarskom kruhu.
„Počas celého týždňového podujatia bude pripravený aj bohatý hudobný, tanečný a divadelný program s besedou a súťažou. Zároveň chceme predovšetkým deti, ale aj ostatných návštevníkov tvorivých dielní upozorniť na to, aby si so sebou priniesli pracovný odev,“ uviedla lektorka Elena Tarábková.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM