Nitre sa nepozdávajú výkony rozhodcov: Podala oficiálnu sťažnosť

Vedenie tipsportligového hokejového klubu HK Nitra podalo oficiálnu sťažnosť na rozhodcov zápasu s HC Nové Zámky (3:4 sn).

Ilustračný obrázok k článku Nitre sa nepozdávajú výkony rozhodcov: Podala oficiálnu sťažnosť

Dôvodom je údajne mimoriadne slabý výkon štvorice arbitrov. Klub o podaní sťažnosti informoval na oficiálnej stránke.

Pomer vylúčených v predmetnom zápase bol 5:7 na 2 minúty z pohľadu domácich Novozámočanov. Útočník Nitry Henrich Ručkay dostal navyše trest na 5 minút a do konca zápasu.

Klub vybral sedem konkrétnych situácií, ktoré rozhodcovská štvorica Vladimír Goga, Peter Jonák – Lukáš Kacej, Tomáš Cegáň podľa predstaviteľov klubu posúdila buď nesprávne, alebo vôbec.

Klub upozornil na tieto konkrétne situácie:

1.Nesprávne posúdenie situácie Fábry – H.Ručkay (hráč dostal vyšší trest 5 a DKZ. Tento moment výrazne ovplyvnil celkový výsledok zápasu)

2.Napadnutie zo striedačky M.Novák. (nepotrestané)

3.M.Pupák sotený do mantinelu Hřebejkom. Hráč zápas nedohral, pre otras mozgu nenastupuje do ďalšieho stretnutia. (nepotrestané)

4.Nesprávne posúdenie bránenie v hre Kovacs vs. Fábry (Kovacs potrestaný 2 min)

5. Nesprávne posúdenie bránenie v hre Pupák vs. Fábry ( Potrestaný Pupák 2 min. Fábry chytil hokejku Pupákovi, následne sa vyhodil do vzduchu.)

6. Napadnutie hlavy a krku lakťom hráčom Zbořilom na Slováka (nepotrestané)