Marek Pindeš Basketbal

Nitrania vydolovali z Pasienkov víťazstvo

Basketbal extraliga mužov 5. kolo.

BK Inter Bratislava – BK SPU Nitra 70:75 (14:15, 22:18, 15:19, 19:23) Najviac bodov: Wheeler 22, Gavran 18, Žilík 18 – Moore 24, Tomek 16, Lehman a Erwin po 10 TH: 14/4 – 27/14, fauly: 24 – 16, trojky: 4 – 5, rozhodovali: J. Janáč, Kurpaš a Hančík, 650 divákov

Nitrania cestovali do hlavného mesta s cieľom odčiniť stredajšie domáce zaváhanie proti Svitu, no úvod zápasu tomu príliš nenasvedčoval. Inter rýchlo získal dvojciferné vedenie (10:0, neskôr 12:2), avšak hosťujúci hráči sa začali pomaly oťukávať a skóre prvej štvrtine po šnúre 2:13 strhli vo svoj prospech.

Aj úvod druhej desaťminútovky sa niesol v znamení hosťujúcich hráčov, ktorí si po chvíľke hry vypracovali najvyššie 7 bodové vedenie v zápase (20:27). Potom sa ale pre zmenu do trháku dostali zverenci tréner Olivera Vidina a keď zvyšok prvého polčasu vyhrali v pomere 16:6, do šatní sa išlo za stavu 36:33 v prospech doposiaľ nezdolaného domáceho celku.

Vicemajster v úvodných minútach druhého dejstva dvoma rýchli košmi zvrhol vedenie na svoju stranu, no následná šnúra 10:0 urobila vrásky na čele nejednému nitrianskemu fanúšikovi, ktorý meral v sobotu podvečer cestu na Pasienky. Po time-oute a prestriedaní sa však hostia zdvihli a pred poslednou periódu si vytvorili najtesnejšie 1 bodové vedenie (51:52).

V poslednej časti hry mali neustále mierne navrch domáci a zverenci Ľubomíra Urbana len doťahovali náskok svojho súpera. V 34.minúte zápasu viedli Interisti o 5 bodov (64:59), vtedy ale prepol na vyšší prevodový stupeň nitriansky „playmaker“ Moore a či už presnými prihrávkami alebo zakončeniami začal pomaly ale isto nakláňať misky váh na nitriansku stranu. Nitra viedla 30 sekúnd pred koncom o 2 body (70:72), a keď domáci hráči ani na trikrát nedokázali dopraviť loptu do koša, mohli hostia sláviť vydretú, ale o to dôležitejšiu výhru.

Zdroj: bknitra.com