Rastislav Búgel Rôzne

Nitrania si medzi sebou budú meniť veci: Čo nepotrebujete donesiete, čo potrebujete si zoberiete!

Máte doma veci, ktoré sú použiteľné, zavadzajú vám a už ich nepotrebujete? Rozhodne ich netreba vyhadzovať. Môžete pomôcť druhým. A to nie je všetko. Ak sa vám zápači nejaká vec od iných, pokojne si ju môžete zobrať domov.

Ilustračný obrázok k článku Nitrania si medzi sebou budú meniť veci: Čo nepotrebujete donesiete, čo potrebujete si zoberiete!
Foto: Jaroslav Dodok

„Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa vám páči. Alebo si môžete zobrať to, čo by sa vám mohlo hodiť,“ hovorí Martina Paulíková z občianskeho združenia Slatinka, ktoré organizuje zaujímavú akciu Zóna bez peňazí.

Hlavnou myšlienkou celej akcie je urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí, ktorá sa uskutoční po celom Slovensku 29. novembra a Nitra (Staromestská čajovňa) nebude výnimkou.

Začiatok Zóny bez peňazí je v Nitre naplánovaný na 11:00 hodinu. Ale pozor, nie je to klasická burza, že ľudia niečo donesú, odídu a vrátia sa povedzme neskôr. „Ide o výmenu, ľudia niečo donesú a iné si odnesú,“ doplňuje jedna z organizátoriek.

A čo môžu ľudia priniesť? Môžu to byť všetko, čo je v dobrom stave, čo nie je veľmi zničené alebo špinavé. Hlavne nech to nie sú veci na vyhodenie. Mali by to byť funkčné veci, ktoré by pre ostatných mohli niečo znamenať a mohli by ich ešte využiť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM