Nitrania bez Hrošša, no s prvým bodom

Nitrania chceli proti Ružomberku odčiniť debakel z Trenčína. Po zoznamovacom úvode sa do prvej sľubnej šance dostal domáci Cléber, jeho strela poriadne natiahla brankára hostí.

Na opačnej strane ho o desať minút z diaľky skúšal Greššák, no prestrelil. V 25. minúte Ružomberčania zavarili, Pekárov prízemný center pred bránu však zneškodnil Szabó. O tri minúty poslal gólman Nitry do šance Clébera, ten však aj so Soumahom príležitosť na skórovanie nevyužil. Nitra si to vynahradila hneď z ďalšej akcie, keď ligový debutant Čery našiel presne Šimoneka a ten zblízka otvoril skóre. Hostia mohli vyrovnať v 42. minúte po Pekárovom nepriamom kope, ale hlavičku P. Masla vytesnil Chudý.

Druhý polčas sa začal svižne z oboch strán. Zaujímavá bola akcia v 59. minúty, kedy Cléber z ľavej strany odcentroval presne na hlavu Soumaha, ten však poslal loptu nad bránu. O tri minúty to skúšal nebezpečne z diaľky kapitán hostí Ďubek, v 72. min prudko napálil aktívny Cléber a len tesne minul. Následne Ružomberok zvýšil obrátky a aj počet striel na nitriansku bránu. Keď to skúšali Almaský, Serečin a dvakrát Pekár, hostia sa zaslúženého vyrovnania dočkali v 84. minúte, kedy Serečin v koncovke nezaváhal, čím zároveň stanovil konečný výsledok stretnutia.

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: „Myslím si, že aj my sme mali viaceré šance, hlavne v prvom polčase. Som rád, že po tej prehre 5:0 ukázali hráči dobrý výkon, teda hlavne v prvom polčase. V druhom polčase sme potom zbytočne vozili loptu a nehrali sme už tak jednoducho. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať.“

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka://** „Myslím si, že dnes sme urazili šťastenu za svoj pasívny výkon v prvom polčase. V druhom polčase sme si už vytvorili dostatočné množstvo šancí, dokonca aj na to, aby sme dnes aj vyhrali. V prvom polčase išla Nitra zaslúžene do vedenia, v druhom polčase sme boli lepší my a preto sa zrodila asi zaslúžená remíza.“ **//

Brankár Hroššo si túto sezónu nezachytá! **[link=http://www­.nitra24.sk/clan­ky?extend.138850_Nes­tastnik-Hrosso-po-operacii-nohy:-Uz-si-nezachyta!]Viac sa dozviete TU![/link] **Nitrania v prvom kole potupne prehrali. [link=http://www­.nitra24.sk/clan­ky?extend.138731_Po­tupna-prehra-Nitry–Brankar-Hrosso-si-zlomil-nohu!]Viac informácií v TOMTO článku![/link]

Nitra24.sk/tasr Foto:ilustračné