Nitra zvládla zápas s Košicami: V predĺžení rozhodol Blackwater, FOTO

Nitrianski hokejisti zvládli prvý domáci zápas v tomto roku. Proti Košiciam síce vyhrávali už o tri góly, napokon však rozhodli až v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla zápas s Košicami: V predĺžení rozhodol Blackwater, FOTO
59

V úvode zápasu ako prví pohrozili hosťujúci „ocelieri“. V 2. minúte nastrelil brvno švihovkou Nagy. Skóre však otvorili domáci, keď v 3. minúte namieril presne medzi nohy Lundströma spoza kruhov Krištof. Hostia mohli vyrovnať v 8. minúte, ale Kessel v dobrej pozícii zaváhal. Keď už sa blížil záver tretiny, tak dokázali udrieť domáci. Gól do šatne zariadil presnou strelou Ordzovenský – 2:0.

Druhú tretinu začali lepšie domáci. V 23. minúte usmernil strieľanú prihrávku za Lundströma H. Ručkay a vyhnal švédskeho brankára z brány. V bráne Košíc stál Habal, ktorý hneď musel riešiť niekoľko nepríjemných situácií a čelil početnej streľbe „corgoňov“. V 36. minúte prišlo zníženie zo strany Košíc. Prízemnou strelou prekonal brankára Nitry Hovorka – 3:1.

Vstup do tretej tretiny mali lepší hostia a v 44. minúte dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu Kessel. V 49. minúte mohlo byť vyrovnané, ale nitriansky brankár si poradil s pokusom Suju, ktorý sa rútil sám na bránu. Košice sa predsa dočkali vyrovnania. V 55. minúte vystrelil Čížek a tretí gól išiel celkom určite na vrub brankára Laca, ktorý mal na puk dostatočný výhľad, ale nedokázal ho zneškodniť – 3:3. Víťazný tím nebol známy po 60. minútach, a tak prišlo na rad predĺženie. To ponúklo niekoľko príležitostí a zápas ukončil v 64. minúte Blackwater. Bod navyše tak získala Nitra.

HK Nitra – HC Košice 4:3 pp (2:0, 1:1, 0:2 – 1:0)

Góly: 3. Krištof (Paulovič), 20. Ordzovenský (Blackwater, Milam), 23. H. Ručkay (Csányi), 64. Blackwater (Slovák, Mezei) – 36. Hovorka (Kafka), 45. B. Kessel (Nagy, Spilar), 54. Čížek (Nagy, Spilar). Rozhodovali: Jonák, Goga – Výleta, Gegáň, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 3510 divákov.

Nitra: M. Laco – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, M. Versteeg, Rýgl, Miroslav Pupák, Michal Pupák – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Ondrušek, Fominych

Košice: Lundström – Čížek, B. Kessel, Šedivý, Koch, Michalčin, Pulli, Pavúk, Novotný – Spilar, Pacan, Jenčík – Kafka, Hovorka, Suja – Šoltés, Boltun, Nagy – Š. Petráš, Vrábeľ, Klíma

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme zápas veľmi dobre rozohrali. Škoda, že za stavu 3:0 sme nejakú šancu nevyužili. Naopak, v oslabení sme dostali gól a v tretej tretine Košice ukázali veľmi dobrý pohyb a ich individuality nás začali prehrávať. Škoda, že sme to neustáli a zápas išiel do predĺženia, ale vďaka aj za ten bod v predĺžení. Proti mužstvu ako sú Košice, sú aj dva body dobré.“

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Myslím si, že v prvej tretine sme nehrali zle. Mali sme niekoľko šancí, ktoré sme nevyužili a súper využil dve. Druhá tretina bola z našej strany najslabšia. Ale musím povedať, že chlapci ukázali morálno-vôľové vlastnosti ako sa otáča zápas a za to im ďakujem. Škoda tých nevyužitých šancí v predĺžení.“

Nitra zvládla zápas s Košicami: V predĺžení rozhodol Blackwater