Hokejisti Nitry majú za sebou úvodný zápas skupinovej fázy Kontinentálneho pohára. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla vstup do Kontinentálneho pohára: V prvom zápase porazila talianske Asiago
53

Hokejisti HK Nitra vstúpili do Kontinentálneho pohára výhrou 5:2 nad talianskym Asiagom. V druhom stretnutí štvorčlennej F-skupiny hranej pod Zoborom na seba narazili poľský Osvienčim a ukrajinský Kremenčuk, z výhry 4:2 sa tešili Poliaci.

Čo na to tréneri?

Tom Barraso (tréner Asiaga): „Mali sme veľmi zlý začiatok. Inkasovať trikrát v prvej tretine sa nemôže stávať. Aj keď sme vedeli, že nás čaká veľmi dobrý tím a pripravovali sme sa na to, nezvládli sme to. Potom sme sa síce vrátili do zápasu, ale po takomto začiatku je veľmi náročné otáčať skóre. Nitra ma vôbec neprekvapila. Vedeli sme, že sú doma, budú veľmi dobrí, ale mali sme to zachytiť oveľa lepšie.“

Tomáš Chrenko (tréner Nitry): „V prvej tretine sme hrali veľmi dobre. Priblížili sme sa k hokeju, ktorý v Nitre chceme hrať. Kombinačne, v dobrom pohybe, na krátke prihrávky. Zahodili sme veľmi veľa šancí, mohli sme odskočiť aj na viac ako tri góly. V druhej tretine sme mali katastrofálny vstup, stratili sme sebadôveru. Bolo vidieť, aké máme krehké sebavedomie. Keď sa nám niečo nepodarí, hneď si prestaneme veriť. Našťastie sme dali štvrtý gól a potom sme si s prehľadom postrážili tretiu tretinu. Vyvrcholilo to nádherným gólom Dukea na 5:2. Verím, že ľudia nás prídu v sobotu podporiť. Prvý zápas medzi Poliakmi a Ukrajincami mal dobrú kvalitu, hralo sa veľmi tvrdo. Naozaj chcem pozvať ľudí, aby si nenechali ujsť aj takúto medzinárodnú konfrontáciu nášho tímu.“

Kontinentálny pohár (F-skupina, hrá sa v Nitre):

HK Nitra – HC Asiago 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Molnár, 12. Solenský, 13. Baláž, 37. Sýkora (Baláž), 58. Duke – 22. Misley (Saracino), 24. McShane (Salinitri), 1579 divákov.

Nitra: O´Connor – Donaghey, Mezei, Erkamps, Gajdoš, Švarný, Bodák, Pupák – B. Morrison, Duke, A. Sýkora – Čederle, Baláž, Tvrdoň – Solenský, Buncis, Molnár – Lacka, Myklucha, Knies – Pekarčík