Nitra zvládla dôležitý zápas: Z Michaloviec si nesie tri body

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v utorňajšom zápase 48. kola Tipsport Ligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce po dramatickom priebehu 5:4.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla dôležitý zápas: Z Michaloviec si nesie tri body
7

Domáci sa museli v úvode brániť, keďže už po 42 sekundách zle striedali a mali príliš veľa hráčov na ľade. Prvú presilovku v zápase však Nitra nezahrala príliš dobre a druhá v siedmej minúte mohla dopadnúť ešte horšie, keď sa dostal do úniku Giľák, ale jeho nájazd zastavil brankár Nagy. Ani ďalšie minúty veľa pekných šancí nepriniesli a diváci čakali na prvý gól do 17. minúty. Strelili ho hostia, keď sa Yellow Horn zbavil obrancov a prestrelil Trenčana – 0:1.

Domáci odštartovali druhé dejstvo dohrávanou presilovkou a bleskovo sa im ju aj podarilo využiť. Po 19 sekundách Lalancette prihral Korhonenovi a ten vyrovnal na 1:1. V 24. minúte už Michalovčania viedli vďaka blafáku Galamboša. Zápas dostal náboj, hralo sa vo vysokom tempe a útoky sa prelievali zo strany na stranu. V 29. minúte pri presilovke mohol vyrovnať Buček, ale nepodarilo sa mu pretlačiť puk za Nagya. O tri minúty neskôr mu to už vyšlo, keď zachytil zlú prihrávku domácich a svoj nájazd premenil – 2:2. V závere tretiny išla do vedenia opäť Nitra, keď sa pri premiére v jej drese presadil nový muž „Corgoňov“, americký obranca Patrick McNelly – 2:3.

Napínavý duel pokračoval aj v treťom dejstve. Nitra si v úvode zahrala presilovku o dvoch hráčov a dokázala ju pretaviť na štvrtý gól – z dorážky sa presadil Blackwater. Domáci však zbrane nezložili, navyše krátko po góle nasledovala ich početná výhoda a aj oni z nej vyťažili maximum. Na rozdiel jedného gólu upravil Pukka – 3:4. Dráma pokračovala až do posledných sekúnd. McNelly svojim druhým gólom v 53. minúte upravil na 5:3, no o necelé dve minúty znížil Linet. Domáci sa snažili vyrovnať, vypracovali si šance a zahrali si bez brankára, ale gól už nestrelili.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Góly: 21. Korhonen (Lalancette, Pukka), 24. Galamboš (Phillips, Mašlonka), 47. Pukka (Lalancette), 55. Linet (Phillips, Mašlonka) – 17. Yellow Horn (Blackwater), 32. Buček, 39. McNally (Hrušík), 45. Blackwater (Morrison), 53. McNally (Hrušík). Rozhodovali: Snášel, Orolin – Durmis, Smrek, vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 3510 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Mesikämmen, Pukka, Kolba, Ťavoda, Vorobjev, Hančák, Zekucia – Spilar, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Galamboš, Phillips – Giľák, Linet, Safaralejev – Hvila, Šimun, Hričina – Borov

HK Nitra: A. Nagy – Kubka, Mezei, McNally, Morrison, M. Versteeg, A. Sloboda, Pupák – Hrušík, Šiška, Buček – Scheidl, Yellow Horn, Blackwater – Lušňák, Kollár, Čaládi – Csányi, Minárik, Fominych – Škvarek

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 4:5