Nitra zvládla aj šiesty ligový zápas: Porazila Liptovský Mikuláš, FOTO

Hokejisti HK Nitra si aj po šiestom zápase sezóny udržujú stopercentnú bilanciu. V nedeľnej dohrávke 6. kola Tipos extraligy zdolali na domácom ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:5.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zvládla aj šiesty ligový zápas: Porazila Liptovský Mikuláš, FOTO
64

V úvode stretnutia ukázali Liptáci, že favorit je síce jasný, no kožu lacno nepredajú. Už v 4. minúte dokázali hostia zatlačiť súpera, výsledkom čoho bol otvárací gól z hokejky Okuliara. Rovnaký hráč bol aj pri druhom presnom zásahu hostí, keď nabíjal Petranovi. “Corgoni” zasypali bránku Kozla až 22 pokusmi a dvojgólové manko dokázali zmazať v priebehu tridsiatich sekúnd. Najskôr v 17. minúte nekompromisne zakončil presilovkovú akciu Tvrdoň a po ňom vyrovnal na 2:2 strelou po ľade Žitný. V nastolenom trende pokračoval aj začiatok prostrednej časti.

V rozmedzí 28 sekúnd sa presadili domáci dvakrát. Dauda strelou príklepom a Škvarek dorážkou puku po Minárikovej aktivite.

Na rozdiel troch gólov mohol upraviť Tvrdoň, ktorý minul odkrytú bránu. Naopak, Liptákov vrátil späť do zápasu v 32. minúte Oško – 4:3. V predposlednej minúte tretiny ešte strelil druhý gól v zápase útočník Nitry – Žitný. V doťahovaní skóre pokračoval Liptovský Mikuláš aj v tretej tretine.

Presilovú hru dokázal využiť hosťujúci obranca Pavúk – 5:4. Na domácich bolo vidieť snahu, no ich výkon pôsobil veľmi ťažkopádne. Uvoľnenie priniesol až gól Daudu, ktorý opäť príklepom prestrelil Kozla. Piaty gól Štraucha z trestného strieľania už prišiel neskoro, a tak Nitrania neprehrali ani v šiestom ligovom stretnutí.

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)

Góly: 17. Tvrdoň (Cardwell, Hrnka), 18. Žitný (Dauda, Holešinský), 23. Dauda (Žitný, Pupák), 24. Škvarek (Minárik, Šiška), 39. Žitný (Dauda, Holešinský), 57. Dauda (Žitný, Vitáloš) – 4. Okuliar (Hamráček, Huna), 13. Petran (Okuliar, Hamráček), 32. Oško (J. Nemec, Kurali), 45. Pavúk (Okuliar, Petran), 60. Štrauch

Rozhodovali: Müllner, Goga – Vyšný, Hercog, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitáloš, Pupák, Š. Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Minárik, Šiška, Škvarek – Pätoprstý

Liptovský Mikuláš: Kozel – J. Nemec, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Rusina, Droppa, Patlevič – Štrauch, Oško, Rudolf Huna – Hamráček, Okuliar, Michalík – Uhrík, Lištiak, M. Surový – Haluška, Toma, M. Matoušek

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Šesť gólov sme dali, to by sa hodnotilo pekne, ale inkasovať päť, to nie je dobrá vizitka. Máme skupinu hráčov, ktorí sa trápia, či už Šťastný alebo Hrnka. Ich herný prejav nie je taký, ako by mužstvo potrebovalo. Tým, že sa im podarilo otočiť z 0:2 na 4:2, tak zápas nedocenili a za stavu 6:5 ešte dovolili Liptákom vystreliť na bránku. S prejavom nie sme spokojní a myslím si, že aj šatňa si to uvedomuje, že to nebolo ideálne.“

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: „Škoda tohto zápasu, nehrali sme zle. Dobre sme vstúpili do stretnutia, keď sme vyhrávali 2:0. Škoda hrubých individuálnych chýb, ktoré nás stáli góly. Dali sme päť gólov na súperovom ihrisku, ale nebodujeme. Boli sme veľmi blízko k tomu, aby sa tak stalo. S výkonom sme spokojní, ale znovu sme sa nevyvarovali zbytočných chýb.“

HK Nitra - MHK 32 L. Mikuláš 6:5 v dohrávke 6. kola