Nitra zmazala manko z prvého zápasu: Porazila Slovan a postúpila do finále

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v utorok v odvetnom semifinálovom stretnutí Tipsport Kaufland Cupu nad Slovanom Bratislava 3:1 a postúpili do januárového finále.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zmazala manko z prvého zápasu: Porazila Slovan a postúpila do finále

Tréneri oboch tímov dali v odvetnom zápase šancu mnohým juniorom, nitrianskemu kormidelníkovi Stavjaňovi sa za dôveru odvďačili v 5. minúte. Peknú presilovkovú kombináciu zakončil Sýkora a hostia viedli. Do konca tretiny však Slovan vyrovnal zásluhou Urbánka.

V druhej tretine mali viac šancí Nitrania, najmä po faule Čaládiho ich mohol z trestného strieľania poslať do vedenia Gubo, ale Noskovič podržal Slovan. Najväčšiu šancu na domácej strane mal Jasenec, ale trafil iba žrď. V tretej tretine mali šance oba tímy, ale rozhodnutie prišlo v poslednej desaťminútovke. Najskôr sa presadil obranca Vitáloš a o 29 sekúnd neskôr poslal Nitru do finále gól Minárika.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 17. Urbánek (Studenič) – 5. Sýkora (Ridzoň, Zöld), 51. Vitáloš (Žitný, Holešinský), 51. Minárik (Škvarek). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Synek, D. Konc ml., vylúčení: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Slovan Bratislava: Noskovič – Lee, Bačik, Maier, Beňo, Repka, Ejem, Haborák – Urbánek, Buček, Studenič – S. Petráš, Kundrík, Uram – R. Petráš, Lepskij, Lačný – Lukošik, Ondriš, Jasenec

HK Nitra: Nagy – Zech, Vitaloš, Štefanka, Knižka, Hřebíček, Bodák – Škvarek, Šiška, Minárik – Gubo, Čaládi, Múčka – Ridzoň, Zöld, Sýkora – Pätoprstý, Holešinský, Žitný

Roman Stantien, tréner Slovana: „Čakal som, že rozdiel medzi našimi skúsenými hráčmi a hráčmi Nitry bude vidieť, ale nebolo to až také. V zostave sme mali niekoľko juniorov a bolo vidieť, že im chýba zápasová prax.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Naši mladíci zvládli zápas, som s ich hrou spokojný. Uvidíme, či dostanú priestor aj vo finále, pretože nikto nevie, čo bude.“