Nitra zmazala dvojgólové manko: Zápas s Miškovcom rozhodli nájazdy, FOTO

Nitranom v prvej tretine nešli nohy a hostia to dokázali potrestať. Už v prvej minúte dostal priveľa priestoru Beach a prekonal Hanuljaka.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zmazala dvojgólové manko: Zápas s Miškovcom rozhodli nájazdy, FOTO
73

V tábore „corgoňov“ sa potvrdzovalo presilovkové trápenie. Dokonca hostia dokázali v 8. minúte udrieť z brejku v oslabení a Galanisz zvýšil na 2:0 pre DVTK. Miškovec bol ešte k Nitre milosrdný, pretože Rodman ani Ross nevyužili dobré šance z medzikružia.

Druhá tretina už bola zo strany Nitry výrazne lepšia. Hráči spod Zobora boli aktívnejší ako ich súper a oveľa viac sa tlačili do bránky. V 25. minúte podržal hostí brankár Adorjan pri šanci Scheidla. Po polhodine hry už však neodolal pri razantnej strele Kollára – 1:2. Do kabín sa mohlo ísť za vyrovnaného stavu, ale tvrdú strelu Mezeia zastavila horná žŕdka.

Hostia v tretej tretine vsadili všetko na kvalitné bránenie stredného pásma. Výborne prehusťovali aj predbránkový priestor a Nitrania sa nedostávali do kombinácií pred Adorjanom. V 50. minúte mohol výrazne pomôcť Miškovcu tretím gólom Harrison, ktorý však v brejku minul odkrytú bránku. Dvojnásobne to mohlo hostí mrzieť v 56. minúte, keď nebojácne vletel Lušňák pred bránku Miškovca a puk sa od neho odrazil za Adorjanov chrbát. Mužstvá si tak body rozdelili.

Predĺženie prinieslo dve presilovky pre Miškovec. Aktívny bol v nich najmä Vandane, ale Nitru podržal výborný Hanuljak. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešní až traja Nitrania, konkrétne Kollár, Kerbashian a Rác. Extra bod získala Nitra.

HK Nitra – DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:2 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 33. Kollár (Rais, Mezei), 56. Lušňák (Rác, Kollár), rozhodujúci nájazd Kerbashian – 1. Beach, 8. Galanisz (Miskolczi). Rozhodovali: Fridrich, Valach – Synek, Frimmel, vylúčení: 7:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 2319 divákov.

Nitra: Hanuljak – Mezei, Rais, Š. Nemec, Olsen, A. Sloboda, M. Versteeg, Pupák – Lušňák, Kollár, Rác – Scheidl, Kerbashian, Gabrielle – Šimun, Fetkovič, Fominych – Csányi, Minárik, Čaládi – Hrušík

Miškovec: Adrojan – Ross, J. Dudas, Goz, Vandane, D. Kiss, Lada, Vojtko – Rodman, Tousignant, Beach – F. Beauvillier, Vas, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Harrison – Rito, Reszegh, P. Kiss – Farkas

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Zápas bol odohraný v dobrom tempe. Prvá tretina bola pre nás krutá, nakoľko sme si vytvorili niekoľko streleckých príležitostí a súper bol vysoko efektívny. Celý zápas sme boli aktívni, snažili sme sa výsledok otočiť, čo sa nám podarilo. V presilových hrách nám chýbala chladnokrvnosť. V predĺžení sme ubránili presilovky a nájazdy sa nám podarilo lepšie zrealizovať.“

Marcel Rodman, tréner Miškovca: „Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Mali sme šťastie pri prvom góle. Boli sme efektívni. V druhej sme začali robiť chyby. Nevyužili sme presilové hry a prišli oslabenia. V tretej tretine sme mali hru pod kontrolou, až po vyrovnávajúci gól. Celkovo nie sme spokojní, pretože sme mali získať viac bodov alebo aj vyhrať.“

HK Nitra – DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:2 pp a sn