Hokejisti HK Nitra prehrali v 9. kole Tipsport Ligy so Slovanom Bratislava 3:4 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zlepšenou hrou vybojovala cenný bod: Slovanu podľahla gólom v predĺžení, FOTO
71

Prvá tretina sa niesla v bojovnom duchu, oba tímy nepoľavili v osobných súbojoch. Herný prejav Nitry bol oveľa lepší ako v uplynulých zápasoch. Domáci stavili na jednoduchosť a všetky puky tlačili na bránu. V úvodnej tretine treba vyzdvihnúť aj dôslednosť obrán. Výnimkou bola iba piata minúta, keď zostal zabudnutý za bekmi Nitry Podlipnik, ale v brejku sa ukázalo, že nie je útočník a Hanuljak odolal.

Do druhej tretiny vstúpila lepšie Nitra. V 21. minúte ukázal v oslabení šikovnosť Kerbashian, ktorého strelu po efektnej otočke zneškodnil Brust. V 26. minúte ponúkol Scheidl puk Kollárovi, a ten rozjasal Nitra arénu. Hosťujúci gólman sa musel mať na pozore aj v 28. minúte pri kombinácii štvrtého útoku Corgoňov. Zakončenie Minárika skončilo na ramene Brusta. Po polhodine hry bolo vyrovnané. V presilovke vystrelil Puliš a puk prepadol za chrbát Hanuljaka. Tento stav však platil iba 28 sekúnd. Nitrania nahodili puk na Brusta, ktorý nič nevidel a odrazený puk dorazil aktívny Scheidl. Do kabín sa išlo aj po druhej tretine za nerozhodného stavu. Na 2:2 vyrovnal nekompromisnou strelou Žitný.

Na začiatku tretej tretiny dostal Slovan výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Z vrchu kruhov prišla razantná strela od Sersena a Slovan prvýkrát v zápase vyhrával – 2:3. Nitrania mali dve veľké šance na vyrovnanie. Najskôr nevyužil Sersenovo zaváhanie Kollár. V 47. minúte zase stroskotal na Brustovi unikajúci Csányi. Domáci sa dočkali vyrovnania v 51. minúte, keď nahodený puk tečoval Minárik. Nitrania mali šancu zobrať aj všetky body, ale záverečná presilovka im nevyšla. Body si tak tímy podelili.

V úvodnej minúte predĺženia opečiatkoval žŕdku hosťujúcej brány Csányi. Na opačnej strane sa odrazil puk medzi kruhy Šedivému a ten zabezpečil extra bod pre Slovan – 3:4.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 3:4 pp (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)

Góly: 26. Kollár (Scheidl), 31. Scheidl (Pupák), 51. Minárik (Korím, Pätoprstý) – 31. Puliš, 39. Žitný (Kukumberg, Šedivý), 43. Sersen (Miklík, Podlipnik), 63. Šedivý (Zigo, Vandas), Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Štefik – Gegáň, Synek, vylúčení: 6:2, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 3616 divákov

Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, Olsen, M. Versteeg, Pupák, Rais, A. Sloboda, Korím – Hrušík, Kerbashian, Lušňák – Fominych, Kollár, Csányi – Scheidl, Čaládi, Rác – Pätoprstý, Minárik, Tábi

Slovan: Brust – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Abdul, Zigo, Vandas – Pance, Viedenský, Kukumberg – Matoušek, Puliš, Žitný – R. Bondra, Urbánek, Miklík – D. Jendek

Tomáš Chrenko, tréner Nitry: „Gratulujem súperovi k víťazstvu za dva body. My sme spokojní s našim výkonom. Takto si predstavujeme hru Nitry v každom zápase. Bojovne, do úplného konca, čo následne ocenia aj diváci. Zároveň som rád, že to bol výborný zápas aj zo strany Slovana. Takto by mala vyzerať liga. Plný štadión, emócie, góly, napätie až do konca. Sme trochu nešťastní, že sme nevyhrali aspoň za dva body. V predĺžení sme trafili tyčku a šťastena sa nepriklonila na našu stranu v tomto prípade. Napriek tomu ďakujem chalanom za výkon a verím, že v nedeľu to bude ešte lepšie.“

Rudolf Jendek, asistent tréner Slovana: „Čakali sme, že po výmene trénera bude Nitra agresívna a bude dobre korčuľovať. To sa aj potvrdilo. V úvode sme mali dve vyložené šance, ktoré sme nepremenili. Následne sa hra vyrovnala. Mali sme množstvo presiloviek, ktoré sme nedokázali využiť, čo nás mohlo stáť všetky body. Musím chlapcov pochváliť, že hrali až do konca a nakoniec sa nám podarilo získať dva body.“

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 3:4 pp