Nitra získala ďalšie dôležité body: Po víťazstve v Detve poskočila v tabuľke

Nitrianski hokejisti sa počas 19. kola predstavili na detvianskom ľade. Tím spod Zobora ukázal odhodlanie a teší sa z dôležitého bodového zisku.

Ilustračný obrázok k článku Nitra získala ďalšie dôležité body: Po víťazstve v Detve poskočila v tabuľke

Hostia vstúpili do zápasu aktívne, hneď v úvode tečoval puk Scheidl, ale Petrík dokázal zareagovať. Na opačnej strane sa blysol aj Šimoboch po strele Šišovského. Skóre stretnutia otvorila Nitra. V 12. minúte Petrík vystihol Bučekov blafák, útočník hostí však získal odrazený puk, prihral Blackwaterovi, ktorý z prvej poslal Nitranov do vedenia. O necelé tri minúty neskôr išla Detva do prečíslenia, no Sýkora so Šišovským nevyťažili nič. Naopak, vzápätí po individuálnej akcii zdvojnásobil náskok Nitry Graham.

Druhú tretinu začali lepšie domáci, už v 22. minúte skorigoval Šišovský, ktorý potrestal vylúčenie Kerbašiana. Nitra mohla odpovedať už v 25. minúte, ale Petrík sa v skrumáži zorientoval najlepšie. Na opačnej strane nepochodili Török ani Šišovský.

Úvod záverečného dejstva poznačilo viacero vylúčení, Nitra dostala dvakrát možnosť hrať 5:3. Po prvý raz výhodu nevyužila, ale v 45. minúte už áno. Akciu začal Buček prihrávkou Morrisonovi na ľavú stranu, ten z prvej posunul krížom Kerbašianovi a ten zvýšil na 3:1. V 51. minúte mohol streliť kontaktný gól aktívny Šišovský, ale nezachytil Zuzinovu prihrávku. Detve nepomohla ani záverečná hra bez brankára a prehral po druhý raz za sebou.

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Nitra 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 22. Šišovský (Zuzin) – 12. Blackwater (Buček), 15. Graham (Blackwater, Kerbašian), 45. Kerbašian (Morrison, Buček), vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Kókai (Maď.) – Rojík, Kis-Király (Maď.), 763 divákov

Detva: Petrík – Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Lalík, Sokolov – J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský – Žilka, Valent, R. Gašpar – Ľupták, Podešva, Čacho – Török, V. Fekiač, M. Surový

HK Nitra: Šimboch – Morrison, Mezei, Graham, Olsen, Pupák, Versteeg, Korím, S. Rácz – Scheidl, Kerbašian, Blackwater – R. Rác, Šimun, Buček – Csányi, Lušňák, Fominych – Hrušík, Minárik, Čaládi

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.