Nitra vyhrala tretí zápas v rade. Tentokrát pokorila Piešťany

Na streleckú potenciu doplatili na ľade Corgoňov piešťanskí Havrani. Napriek značnej posile v podobe pricestovaného fanklubu prehrali o tri góly.

Ilustračný obrázok k článku Nitra vyhrala tretí zápas v rade. Tentokrát pokorila Piešťany

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly: 8. Kováčik, 17. Tománek, 34. Hrnka, 37., 53. Rais – 50. H. Ručkay, 53. Melichárek. Rozhodovali: Lokšík – Valach, Zvrškovec,** vylúčení:** 3:5, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 40. Ondrejka za Tomeka (Piešťany),** 2343 divákov.**

Domáci nastúpili bez Chrenka, Hamráka i Mašlonku, no už po 70 sekundách si vypracovali gólovú šancu, avšak Kmeč neskóroval. Nitra pokračovala v ofenzíve a v 8. minúte sa ujala vedenia, keď v presilovej hre Rais vystrelil od modrej a nekrytý Miroslav Kováčik puk dorazil do bránky. Ďalší gól pridali „corgoni“ v 17. minúte znovu v presilovej hre, keď König našiel prudkou prihrávkou Romana Tománka a po jeho strele z voleja Tomek opäť kapituloval.

V druhej tretine už tlak domácich nebol taký markantný, hostia hru vyrovnali, no napriek tomu opäť dvakrát inkasovali, keď v 34. minúte Tomáš Hrnka „rusnákovskym“ gólom zvýšil už na 3:0 a o ďalšie tri minúty Matúš Rais do tretice v početnej prevahe dorazil puk do Tomekovej brány po Ordzovenského strele – 4:0.

Piešťany sa presadili až v záverečnej časti

Hostia sa dočkali až v polovici tretej tretiny, keď po chybe domácej obrany v rozohrávke poslal Mišura puk pred bránku, kde ho usmernil za Lacov chrbát Henrich Ručkay. V 53. minúte zvýšil vedenie Nitry na 5:1 Matúš Rais tvrdou strelou do horného rohu Ondrejkovej bránky, no ešte v tej istej minúte hostia znovu znížili Melichárkom po asistencii Salijiho. Nitra si už výsledok ustrážila a vyhrala 5:2.

Hlasy trénerov:

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Podali sme jeden z najlepších výkonov doma, bolo tam nasadenie a úplne zaslúžene sme vyhrali.“

Milan Klement, tréner Piešťan: „Ťažko by som našiel niečo dobrého na našej hre. Súper podal veľmi dobrý výkon a musím mu pogratulovať k výhre.“