Lucia Lauková Šport Hokej

Nitra vo Vyšehradskom pohári neporazená: Zdolala aj poľského súpera, FOTO

Mužstvo spod Zobora zatiaľ vo Vyšehradskom pohári nenatrafilo na premožiteľa. Nitra si pripísala ďalšie víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Nitra vo Vyšehradskom pohári neporazená: Zdolala aj poľského súpera, FOTO
58

Po vydarenom úvode pokračuje Nitra vo Vyšehradskom pohári víťazne. Po súperovi Ferencváros Budapešť zdolala aj Katovice.

V utorňajšom zápase na turnaji o Vyšehradský pohár zvíťazili hokejisti Nitry nad Katovicami 3:2. Informuje o tom oficiálny web klubu HK Nitra.

Úvodný gól zápasu priniesol Wajda v drese hostí (6. minúta). Na odpoveď čakali nitrianski priaznivci až do samého záveru prvej tretiny, kedy Nitra využila presilovú hru zásluhou Blackwatera.

V ďalšom priebehu sa dvoma gólmi presadil Kerbashian, hostia odpovedali zásluhou Paszeka a Nitra smerovala za triumfom. V samom závere ešte hostia odvolali brankára, no skóre duelu sa nezmenilo. Nitra si tak pripísala aj druhé víťazstvo počas tretieho ročníka Vyšehradského pohára.

HK Nitra – GKS Katowice 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 20. Blackwater (Fetkovič), 28. Kerbashian (Mezei), 31. Kerbashian (Scheidl, Šimun) – 6. Wajda (Čakajík), 30. Paszek (Sawicki, Rajamaki)

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Zostavy:

Nitra: Šimboch – Mezei, Rais, Olsen, Sloboda, Rácz, Ďurkech, Korím – Blackwater, Kollár, Hrušík – Scheidl, Kerbashian, Šimun – Fominykh, Fetkovič, Csányi – Pätoprstý, Hvizdoš, Minárik – Čaládi

Katowice: Rahm – Tomasik, Jaskiewicz, Krawczyk, Fransilla, Čakajík, Wajda, Mularczyk – Krezołek, Pasiut, Da Costa – Rajamaki, Makkonen, Paszek – Turtiainen, Starzynski, Lahde – Michalski, Sawicki, Wisniewski

Fotografie zo zápasu nájdete v priloženej galérii!

HK Nitra - GKS Katowice 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)