Aktualizované Hokej

Nitra v štefanskom zápase nezaváhala: Detve strelila päť gólov, FOTO

Hokejisti Nitry zvíťazili vo štvrtkovom domácom zápase 34. kola Tipsport Ligy nad Detvou 5:1.

Ilustračný obrázok k článku Nitra v štefanskom zápase nezaváhala: Detve strelila päť gólov, FOTO
61

Hostia na začiatku prvej tretiny pohrozili Nitranom dvomi strelami, ale to bolo z ich strany všetko. „Corgoni“ mali výraznú hernú prevahu. Množstvo šancí však dokázali pretaviť iba na jeden gól. Ten padol v 6. minúte, keď krížna prihrávka Yellow Horna našla Morrisona a ten sa nemýlil. V 10. minúte unikol obrane hostí Buček, no bekhendovým blafákom nenachytal Petríka.

Brankár Detvy mal viac práce aj v prostrednej časti. Prevaha Nitry sa už ukázala aj na góloch. Druhý gól Nitry strelil v 30. minúte Buček. Na tento presný zásah ešte dokázal reagovať hosťujúci Král – 2:1. Domácim vrátil dvojgólové vedenie presnou strelou do vinkľa Kerbashian. V 36. minúte uzavrel tretinu druhým gólom v zápase Morrison a Nitra viedla 4:1.

Definitívnu poistku pridal gólovým tečom na 5:1 Koyš. V 55. minúte mohla Detva znížiť, ale v prečíslení dvoch proti jednému zlikvidoval Hanuljak strelu Gašpara. Zápas sa dohrával pokojne až na zbytočný faul dve sekundy pred koncom zápasu. Hosťujúci Jendroľ pri striedačkách atakoval Fominycha, ktorému museli z ľadu pomáhať spoluhráči.

HK Nitra – HC 07 WPC Detva 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 6. Morrison (Yellow Horn, Kerbashian), 30. Buček (Versteeg, Fominych), 33. Kerbashian (Yellow Horn, Kubka), 36. Morrison (Yellow Horn, Scheidl), 49. Koyš (Korím, Fominych) – 32. Král (Ščurko, Podešva). Rozhodovali: Müllner, Nagy (Maď.) – Jedlička, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 0:4 na 2 min., navyše Jendroľ (Detva) 5+DKZ za napadnutie hlavy, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3188 divákov.

Nitra: Hanuljak – Morrison, Mezei, M. Versteeg, Pupák, Kubka, S. Rácz, Korím, A. Sloboda – Yellow Horn, Kerbashian, Blackwater – Scheidl, Kollár, Buček – Koyš, Lušňák, Fominych – Hrušík, Hvizdoš, Tábi

Detva: Petrík – Andersons, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec – J. Sýkora, Zuzin, Žilka – Král, Podešva, Ščurko – Török, Valent, Gašpar – Ľupták, V. Fekiač, Čenka – Čacho

Marián Bažány, tréner Nitry: „Som veľmi spokojný s naším prístupom, keď sme od začiatku dominovali a zaslúžene vyhrali. Prvá tretina sa skončila 1:0, no už v tejto tretine sme mohli zápas rozhodnúť. Bol to veľmi zodpovedný výkon celého mužstva. Detvu sme k ničomu nepúšťali. V tretej tretine si hostia vypracovali nejaké šance, ale myslím si, že z celkového hľadiska sme mali výborný pohyb a Detvu sme prekorčuľovali.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Pohybovo sme to boli my po zlých zápasoch, ktoré sme odohrali. Rozhodli presilové hry, ktoré sme Nitre ponúkli a tá ich využila. Nepremenili sme niekoľko situácií 2 na 1, keď nás brankár Nitry vychytal do prázdnej brány, a preto sme prehrali.“

HK Nitra - HC 07 WPC Koliba Detva 5:1 v 34. kole