Pred zápasom medzi Nitrou a Zvolenom boli očakávania fanúšikov veľké. Prvá tretina ich však herne sklamala, zachránili to aspoň dva góly.

Ilustračný obrázok k článku Nitra v šlágri kola porazila Zvolen: Na lídra z Košíc stráca už len tri body, FOTO
69

Najskôr v 6. minúte bol faulovaný Bortňák, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil Buček. Ako prví skórovali domáci, keď v presilovej hre tečoval Scheidl strelu McCormacka. Zvolenčania zlepšili pohyb a viac sa tlačili do brány. Tlak zvolenských hokejistov vyústil na gól v 13. minúte, keď Šišovský prekonal bekhendom Šimbocha.

Druhá tretina, najmä jej druhá polovica, priniesla atraktívnejší hokej pre oko diváka. V 32. minúte nastrelil puk pred bránu McCormack a jeden zo Zvolenčanov si ho zrazil za chrbát Tomeka – 2:1. Nitrania sa dostali “na koňa” a v 33. minúte udreli opäť. Morrison dostal spätnú prihrávku a zoči-voči Tomekovi sa pohral aj s nervami divákov, keď puk vytiahol až za bránu a následne ho poslal do bránkoviska, kde si ho zrazil do brány Špirko – 3:1. V 38. minúte boli diváci svedkami tradičnej kanadskej pästnej výmeny. Rukavice zhodili domáci Versteeg s hosťujúcim Mittchellom a obaja si rozdali niekoľko tvrdých úderov. Bitka nakopla viac domácich, pretože v 38. minúte si prevzal puk v strednom pásme Lantoši a vyzval Blackwatera na zakončenie z prvej, ktoré kanadský útočník zvládol – 4:1.

Zvolenčania prehrávali pred záverečnou tretinou o tri góly a museli tak hru viac otvoriť. Kontaktný gól sa im podarilo streliť v 50. minúte zásluhou obrancu Frasera. Stav 4:2 dlho nevydržal, keďže o necelé dve minúty sa druhýkrát v zápase presadil Blackwater. V 54. minúte si vyslúžil veľký potlesk Lantoši, ktorý v oslabení nazbieral cenné sekundy, navyše pripravil “gólovku” pre Šišku, ale ten Tomeka neprekonal. Nitrania sa po výhre 5:2 posúvajú na 4. miesto pred Zvolenčanov.

HK Nitra – HKM Zvolen 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Góly: 8. Scheidl (McCormack, Lantoši), 32. McCormack, 33. Morrison (Majdan, Slovák), 38. Blackwater (Lantoši), 52. Blackwater (Lantoši, Slovák) – 13. Šišovský (Kytnár, Drgoň), 50. Fraser (Chovan, Zuzin). Rozhodovali: Baluška, Müllner – Šefčík, Synek, vylúčení: 7:7, navyše: Versteeg 10 minút za bitku, Rais 10 minút za nešportové správanie sa – Mittchell 10 minút za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2377 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Versteeg, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Šiška, Čaládi, Minárik – Pätoprstý

Zvolen: Tomek – Vandane, Fraser, Růžička, Roman, Drgoň, Pöyhönen, Zeleňák, Pufahl – Šišovský, Špirko, Handlovský – Mitchell, Petráš, Obdržálek – Zuzin, Kytnár, Chovan – P. Halama, Holovič, Andrisík

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Keď sme hrali naposledy vo Zvolene, tak som závidel Zvolenčanom ľahkosť, s akou dávali góly. Teraz je vidieť, že tá pohoda sa vytratila. Nám vyšli presilové hry, dali sme z nich dva góly. Celkovo sme mali lepší pohyb. Sme radi, že po reprezentačnej pauze sme to dobre odštartovali. Teraz máme dva zápasy vonku do Vianoc, takže by sme radi priniesli nejaké body.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že na začiatku bolo vidno, že bola prestávka. Do prvého gólu Nitry to bolo vyrovnané, bez šancí. Od prvého gólu bola Nitra lepšia a vytvorila si veľa šancí. Čakali sme, že Nitra bude hrať nátlakový hokej. Po vyrovnaní na 1:1 sme sa z toho dostali. Na začiatku druhej tretiny sme boli podľa mňa lepším mužstvom. Tam sme mali dať v presilovke gól, ale v poslednej dobe nám práve presilové hry nejdú. Rozhodli dva naše fauly a následne sme si dali vlastný gól na 2:1. Odvtedy bola Nitra lepšia a zaslúžene vyhrala.“

HK Nitra – HKM Zvolen 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)