Marek Pindeš Hokej

Nitra v Skalici nebodovala, v play-off proti B. Bystrici

Hokejová Slovnaft extraliga pokračovala súbojmi 52. kola.

HK 36 Skalica – HK K-Cero Nitra 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) ** Góly:** 27. Kocák (R. Jarolín), 54. R. Jarolín (R. Hartmann), 57. Kocák (R. Jarolín, Kloz). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Horínek, Tvrdoň, 1842 divákov

Skalica: Kotvan – Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Gula, Beňa – Pálffy, R. Školiak, Višňovský – Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann – Lušňák, Zálešák, D. Pašek – Kutálek, F. Novák, Šátek Nitra: Lakosil – Rais, Špelda, Širokovs, Jass, Vlk, König, Ďurák, Ďurkech – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – M. Slovák, M. Kováčik, Čaládi – Gráčik, M. Štefanka, Kmeč – Šinkovič, M. Novák, M. Románek Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Horínek, Tvrdoň, 1842 divákov

Nitra cestovala na posledný zápas základnej časti do Skalice. Prvú gólovú príležitosť mal v 6. minúte Miroslav Zálešák, no Lakosila v bráne hostí neprekonal. Rovnaký scenár bol aj po šanci Kocáka, ktorý mohol skórovať po Jarolínovej dobrej prihrávke. V 16. minúte sa takmer presadil Nitran Čaládi, ale Kotvan svoj tím podržal. Keďže Corgoni nevyužili ani početnú výhodu zo záveru prvej tretiny, do prvej prestávky sa išlo za stavu 0:0.

V druhej perióde začali lepšie hostia spod Zobora. Nitrania sa už už po Kmečovej strele tešili z gólu, ale ich radosť im prekazil videorozhodca, podľa ktorého puk neprešiel celým objemom bránkovú čiaru. Prvý gól videli diváci v 27. minúte, ktorý z priestoru medzi kruhmi prestrelil nitrianskeho brankára. V polovici stretnutia mali zverenci trénera Oremusa výhodu o dvoch hráčov, no ani raz Kotvana v domácej bráne neohrozili. V 37. minúte sa predral pomedzi nitrianskych obrancov Hartmann, ale zakončil mimo hosťujúcej svätyne.

V úvode tretej tretiny mohol vyrovnať Henrich Ručkaj, no Kotvan mal svoj deň. Skalický brankár sa vyznamenal aj v 42. minúte, keď sa Nitrania už opäť tešili, ale ten vytiahol famózny zákrok a skóre ostalo nezmenené. Druhý gól domácich vsietil v 54. minúte Jarolín, keď obišiel hosťujúcu bránku a prekonal brankára Lakosila. Víťazstvo domácich spečatil v 57. minúte Kocák, ktorý z tesnej blízkosti dopravil puk do siete a stanovil na konečných 3:0.