Marek Pindeš Basketbal

Nitra v derby nestačila na Komárno

Basketbal extraliga muži 7. kolo.

MBK Rieker Komárno – BK SPU Nitra 94:79 (41:38) RIEKER: Jackson 32, Jones 21, Burrows 20, Dubovský 15, Klár 5 (Mišinský 2, Mikulec, Maslík). **SPU: **Moore 21, Tomek 20, Montgomery 10, Erwin 10, Bosák 8 (Kráľ 4, Jašš 2, Terlanda, Lehman). Rozhodovali Fuska, Tomašovič a Lacko, TH: 26/24 – 12/10, fauly: 13 – 27, trojky: 4 – 2, 5 OCH: 38. Bosák, 480 divákov.

Zápas siedmeho kola extraligy mužov medzi Komárnom a Nitrou sa z dôvodu rekonštrukcie komárňanskej haly hral na neutrálnej pôde v Dunajskej Strede, no ako domáci boli pochopiteľne vedení hráči Komárna, ktorí mali taktiež v hľadisku výraznú podporu svojich fanúšikov. Komárňanci v úvode duelu nepremenili niekoľko vyložených pozícii, čo hostia využili a išli do vedenia 0:4. Hra i skóre sa však postupne vyrovnali, domáci ťažili predovšetkým zo skvele hrajúcej trojice Američanov, zatiaľ čo Nitra sa najmä v prvej perióde mohla oprieť o Montgomeryho či Tomeka. Do druhej desaťminútovky vstupovali hráči Riekeru s dvojbodovým vedením, no po trojke nitrianskeho rozohrávača Moorea viedol vicemajster už o 5 bodov. Domáci coach Juraj Suja reagoval oddychovým časom, po ktorom sa jeho zverenci dostali späť do zápasu a šnúrou 7:0 strhli vedenie späť na svoju stranu. Do šatní sa napokon išlo za stavu 41:38 v neprospech BK SPU. Hoci hostia v úvodných minútach druhé dejstva znížili po dvoch šestkách Tomeka manko súpera len na 1 bod, nasledujúcich 7 minút zápasu ich zrejme stálo nádej na výhru v tomto derby. Počas tejto doby totiž Urbanovi zverenci nedokázali zaznamenať ani bod a napriek tomu, že hráči Komárna taktiež neboli v útoku bezchybní, dokázali si vypracovať dvojciferné vedenie, ktoré si viezli aj do poslednej periódy. Nitrania sa v štvrtej štvrtine ešte snažili vrátiť do zápasu, keď ich ťahal svojimi prienikmi predovšetkým Ron Moore. Za stavu 78:70, keď do konca duelu ešte ostávalo dostatok času, mal otvorenú trojkovú strelu Duane Erwin, no svoj pokus, ktorý mohol dostať Nitru na dostrel, minul. Domáci vzápätí zakončili niekoľko útokov a o víťazovi tak bolo prakticky rozhodnuté. V závere duelu ešte potešil fanúšikov Komárna niekoľkými tvrdými smečmi hráč zápasu C.J. Jackson.

Zdroj: bknitra.com