Marek Pindeš Basketbal

Nitra už siedmy rok po sebe prehrala otvárací zápas sezóny

V sobotu odštartovala basketbalová extraliga mužov.

MBK Handlová – BK SPU Nitra 89:66 (22:15, 21:16, 25:18, 21:17) ** **Najviac bodov: Delič 21, Madaj 18, Nuber a Gavlák po 16 – Tomek 24, Moore 13, Žiak 11 TH: 23/30 – 10/24, fauly: 24 – 22, trojky: 10 – 2, rozhodovali: Bosák a Zlatňanský (pre štrajk rozhodovali nelicencovaní arbitri), 850 divákov

Nitrania vstúpili do úvodného zápasu nového extraligového ročníka pomerne dobre, keď po trojke Žiaka išli do 5 bodového vedenia (4:9). Hostia si takmer počas celej prvej štvrtiny udržiavali mierny náskok, no od stavu 12:15 zaznamenali Handlovčania šnúru 10:0, ktorú uzatváral ťažkou trojkou s klaksónom novic v drese domácich Nenad Delič. Domáci pokračovali v nátlakovej hre aj v úvodne druhej desaťminútovky a po chvíli bol rozdiel medzi oboma celkami už 15 bodový (30:15). Vicemajster následne zásluhou predovšetkým Tomeka a Moorea dokázal odpovedať, no jeho hráči naďalej pôsobili rozhárane, nezohrato a keďže im vypadli z koša aj niektoré vyložené príležitosti, Handlová mala cestu za 12 bodovým polčasovým náskokom uľahčenú. V tretej perióde sa obraz hry príliš nezmenil, domáci kontrolovali priebeh zápasu a hoci sa zverenci trénera Urbana snažili znížiť manko súpera, doplácali hlavne na nepresnú streľbu, stratené lopty, slabšie doskakovanie pod vlastným košom, či veľmi zlú bilanciu šestiek, ktorých premenili len 10 z 24 pokusov. Baníci vstupovali do poslednej časti hry s komfortným 19 bodovým vedením, ktoré sa im po trestných hodoch Nubera podarilo navýšiť až na métu 26 bodov. Vtedy sa však prebral rozohrávač v drese hostí Milan Žiak a piatimi bodmi v rade ešte zavelil do posledného náporu hostí. Ten však zmaril dvomi presnými trojkami domáci odchovanec Prokein. Nitra si tak na úvod sezóny pripísala prehru v pomere 89:66.

Zdroj: bknitra.com