Aktualizované Hokej

Nitra úspešná aj na domácom ľade: Pred prázdnymi tribúnami porazila Zvolen

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom zápase predohrávaného 16. kola Tipos extraligy nad Zvolenom 3:2. "Corgoni" majú po dvoch odohratých dueloch plný počet bodov.

Ilustračný obrázok k článku Nitra úspešná aj na domácom ľade: Pred prázdnymi tribúnami porazila Zvolen
73

Úvodná tretina sa hrala vo svižnom tempe. Oba tímy pozorne bránili a príkladne strážili prechod stredným pásmom. Až druhá polovica dejstva priniesla prelomenie defenzív. V 11. minúte prešla Nitra na štyri prihrávky od vlastnej bránky až pred zvolenskú, no Kollár v zakončení minul. Na opačnej strane nakorčuľoval z druhej vlny Ivan, ale Cowley bol pozorný. Prvý gól v zápase strelili Nitrania, keď v 18. minúte prestrčil Kollár na Lantošiho a ten vymietol ľavý horný roh Rahmovej brány – 1:0. Zvolen ešte pred odchodom do kabín dokázal vyrovnať zásluhou Puliša, ktorý pretlačil puk za Cowleyho.

Druhá tretina priniesla množstvo nepresností a hokej bol príliš upracovaný. V 22. minúte mohol Zvolen poslať do vedenia Nuutinen, ale z blízka puk do brány neusmernil. V polovici stretnutia hrali domáci presilovku a Kollár dokázal poslať odrazený puk do zvolenskej bránky. Záver prostrednej časti hry ešte priniesol šance Lantošiho či Stupku, ktoré však gólom neskončili. V poslednej minúte tretiny „opečiatkoval“ žŕdku Dauda.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V 47. minúte našiel Bodák dlhou prihrávkou z obranného pásma Slováka, ktorý v úniku nezaváhal a poslal Nitru do dvojgólového vedenia – 3:1. O minútu neskôr mohol znížiť Bondra, ale Cowleymu pomohla žŕdka. Zvolenčania mali v závere riadnej hracej doby výhodu dvoch presilových hier. Dve minúty pred koncom sa puk od zadného mantinelu odrazil k Viedenskému a ten dal Zvolenu nádej bodovať – 2:3. Hostia skúsili ešte hru bez brankára, no výsledok sa už nezmenil a tri body zostali pod Zoborom.

HK Nitra – HKM Zvolen 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 18. Lantoši (Kollár, Bodák), 30. Kollár (Lantoši, Štastný), 47. Slovák (Bodák, Pupák) – 20. Puliš (R. Bondra, Viedenský), 58. Viedenský (Puliš, Melancon). Rozhodovali: Tvrdoň, Baluška – Kacej, Synek, vylúčení: 6:3, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Š. Nemec, Švarný, Pupák, Bodák, Vitáloš – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, A. Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Pätoprstý, Šiška, Minárik – Čaládi

Zvolen: Rahm – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – R. Bondra, Viedenský, Puliš – McPherson, Zuzin, Nuutinen – Stupka, J. Mikúš, Kelemen – Marcinek, Tibenský, Ďuriš

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

HK Nitra - HKM Zvolen 3:2 v predohrávke 16. kola