Hokejisti Nitry triumfovali v stredajšom zápase 28. kola hokejovej Tipos extraligy v Nových Zámkoch 3:2 po nájazdoch. Domáci bodovali po troch predchádzajúcich prehrách, Nitra zaknihovala štvrtý triumf za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra ušla hrobárovi z lopaty: Vyrovnanie v samom závere a víťazstvo po nájazdoch

Nitra hrala hneď v úvode zápasu presilovú hru, ale v oslabení mohol poslať domácich do vedenia Seppänen. Útočník Zámkov však chybu Švarného nepotrestal. Hneď po návrate na ľad sa však vylúčený Fereta dostal k puku a prestrelil Cowleyho – 1:0. Po šanci Šeligu mohli viesť Zámčania už o dva góly, ale zvonila len žŕdka nitrianskej bránky. Ďalšiu šancu nevyužil Holovič a potom prišiel rad na hostí. Od modrej čiary vystrelil obranca Hřebíček a stanovil skóre prvej tretiny na 1:1.

Po prestávke sa tešili z gólu opäť Zámčania, ale zásah Holoviča neplatil pre vysokú hokejku. V 24. minúte však Hain v presilovej hre mieril presne – 2:1. Vyrovnať mohol Žitný, ale Kiviaho sa blysol famóznym zákrokom. V ďalšom priebehu hrali oba tímy presilovú hru, ale stav sa nezmenil.

V úvode tretej tretiny najskôr domáci nevyužili ďalšiu početnú výhodu, chlieb sa však lámal v závere. Najskôr mal definitívu na hokejke Holovič, ale opečiatkoval len žŕdku a gól Nitranom zmaril výborným zákrokom Kiviaho po prečíslení troch proti jednému. Hostia sa však vyrovnania dočkali 101 sekúnd pred koncom 3. tretiny, keď Kiviaha prekonal Múčka.

Predĺženie rozhodnutie neprinieslo, o víťazstve Nitry v krajskom derby rozhodli premenené nájazdy Hřebíčka, Žitného a Slováka.

HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 5. Fereta (Seppänen), 24. Hain (Doggett, Majdan) – 13. Hřebíček (Slovák), 59. Múčka (Holešinský, Zech), rozh. nájazd Hřebíček. Rozhodovali: Goga, Fridrich – Tvrdoň, Jurčiak, vylúčení: 8:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

N.Zámky: Kiviaho – Hain, Holenda, B. Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Šeliga, Mikuš – G. Clarke, Seppänen, Majdan – Števuliak, Doggett, Bajtek – Rogoň, Holovič, Okoličány – Rehák, Ondrušek, Zahradník

Nitra: Cowley – Mezei, Hřebíček, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Kollár, Šťastný, Žitný – Pätoprstý, Gubo, Sýkora – Minárik, Šiška, Múčka