Nitra ukázala dokonalý obrat: Na domácom ľade porazila rakúskeho súpera, FOTO

Nitrianski fanúšikovia sa po dlhom čakaní vrátili na domáci štadión. Užili si jeden zo série prípravných zápasov.

Ilustračný obrázok k článku Nitra ukázala dokonalý obrat: Na domácom ľade porazila rakúskeho súpera, FOTO
60

Presne mesiac pred začiatkom nového ligového ročníka sa nitrianski hokejisti predstavili domácemu publiku. Na ľad pod Zoborom vykorčuľovali proti súperovi Villacher SV.

Nitra hneď v úvode zahodila príležitosť na otvorenie skóre v presilovej hre. Boli to naopak hostia, kto sa dostal do vedenia. Brankára Honzíka prekonal v siedmej minúte Maxa (0:1).

Druhá tretina pre Nitru nezačala vôbec dobre. V 32. minúte sa presadil Karlsson, ktorý už o minútu neskôr posielal hostí do trojgólového vedenia (0:3).

O chvíľu sa podarilo znížiť Bučekovi (1:3) a o všetkom sa tak malo rozhodnúť v poslednom dejstve. V 45. minúte vykresal iskierku nádeje Tvrdoň (2:3) a o tri minúty neskôr bolo vyrovnané, keď sa presadil aj Varga (3:3).

Radosť na nitrianskej striedačke však netrvala dlho a hostia sa opäť dostali do vedenia zásluhou Frasera. Domáci sa v závere rozhodli pre hru bez brankára a podarilo sa. Ruky nad hlavu dvíhal Holešinský a posielal zápas do predĺženia. V ňom sa šťastie priklonilo na stranu Nitry, keď druhým gólom v zápase rozhodol v poslednej sekunde strelec vyrovnávajúce­ho gólu.

Najbližšie sa Nitra na domácom ľade predstaví v piatok 27. augusta o 18.00 proti Ferencvárosu.

HK Nitra – VIllach 5:4 pp (0:1, 1:2, 3:1 – 1:0)

Góly: 34. Buček, 45. Tvrdoň (Molnár), 48. Varga, 60. Holešinský (Pupák, Švárný), 65. Holešinský (Vitáloš) – 7. Maxa (Fllemming), 32. Karlsson (Hughes), 33. Karlsson (Hughes, Collins), 49. Fraser (Maxa, Brunner)

HK Nitra: Honzík – Mezei, Štefanka, Švarný, Socha, Pupák, VItaloš, Kliment – Buček, Rockwood, Holešinský – Tvrdoň, Varga, Molnár – Sýkora, Šramaty, Drábek – Múčka, Stümpel, Ridžoň

Dušan Milo pre web HK Nitra: „Oproti rozhovoru pred zápasom nám ešte vypadlo pár hráčov, museli sme to všeliajko lepiť. Fero Ridzoň prišiel na zápas z domu, hral po chorobe, aby sme mali štyri útoky a tri obrany. Mali sme dobrý pohyb, bol to dobrý zápas. Súperovi sme sa minimálne vyrovnali. Majú oni svoj štýl, trochu zákerný, ale tiež mali hráčov, čo si to vedia hodiť. Otočiť stav z 0:3 sa počíta. Nechcem to zakríknuť, lebo to bolo aj s chybami, ale môžeme byť celkom spokojní. Zranenia by nemali byť vážne, ale nevieme, ako sa to vyvinie do piatka. Skôr si myslím, že z tej trojice Baláž, Bodák, Bajtek sa nám nevráti nikto."

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.