Nitra stratila dvojgólové vedenie: Na trenčianskom ľade bodovať nedokázala

Hokejisti HK Dukla Trenčín zdolali v piatkovom domácom zápase 11. kola Tipsport Ligy HK Nitra 3:2. Hostia pod vedením nového trénera Mariána Bažányho viedli po prvej tretine o dva góly, ale Trenčania v prostrednom dejstve vyrovnali a obrat dokonal v 54. minúte Adam Lapšanský.

Ilustračný obrázok k článku Nitra stratila dvojgólové vedenie: Na trenčianskom ľade bodovať nedokázala

Prvú vážnejšiu šancu mali Trenčania, Alderson vyprášil betóny Šimbocha. Následný tlak vyústil do Coughlerovho zakončenia, ale puk trafil pripraveného brankára. Do vedenia sa dostali hostia z Nitry na začiatku 13. minúty. Dukla v útočnom pásme v presilovke stratila puk, nájazd troch proti jednému využil na úvodný gól Kerbashian. Hrdinom prvej tretiny bol práve Kerbashian. Domáci opäť prepadli a kanadský legionár v úniku nezaváhal – 0:2.

Dukla do druhej tretiny nastúpila s Tomekom v bránke. A ten sa musel ukázať už na začiatku, keď znemožnil Kerbashianovi skompletizovať hetrik. Trenčania sa postupne začali viac presadzovať. V polovici stretnutia počas presilovej hry zatlačili súpera. Šimboch bol však na mieste a zneškodnil dohromady štyri zakončenia. Domáci napokon znížili v 33. minúte, Sládkova strela od modrej čiary napla sieť. Po minútach, keď si ani jeden tím nedokázal vypracovať zaujímavejšiu streleckú pozíciu, udreli Trenčania. Nahodený puk tečoval Sádecký tak šikovne, že skončil za Šimbochovým chrbtom.

V záverečnej tretine sa dlho čakalo na rozdielový gól. Ten sa napokon podarilo streliť v 54. minúte v posledných sekundách presilovej hry Trenčanom. Štach poslal pred bránku strieľanú prihrávku a Lapšanský ju usmernil do siete. V závere Nitrania odvolali Šimbocha. Vyrovnanie mal na hokejke Csányi, ale puk z jeho hokejky sa neskončil gólom.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 33. Sládok (Švec), 40. Sádecký (Štach, Lapšanský), 54. Lapšanský (Štach, Coughler) – 13. Kerbashian, 20. Kerbashian (Rais). Vylúčení na 2 min: 2:6, navyše: Morrison (Nitra) 10 min OT za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefík, Müllner – Rojík, Jedlička, 3150 divákov

Trenčín: Valent (21. Tomek) – Rajnoha, McCormack, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha, Dúžek – Sojčík, Mikyska, Alderson – Lapšanský, Sádecký, Coughler – Bartovič, Radjenovic, J. Švec – Džugan, Ferényi, Chromiak – Luhový

Nitra: Šimboch – Morrison, Mezei, Versteeg, Olsen, Rais, Pupák, A. Sloboda – Hrušík, Kerbashian, Blackwater – Rác, Kollár, Scheidl – Csányi, Čaládi, Fominykh – Šimun, Minárik, Lušňák – Pätoprstý

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „My sme očakávali, že Nitra bude aktívna. Akoby sme však čakali, že sa súper zdolá sám. Až od druhej tretiny sme hrali tak, ako sme chceli. Žiaľ, jedna tretina nám ušla. Hráčov chválim za prejavený charakter. Pri víťaznom góle sme mali aj kúsok šťastia.“

Marián Bažány, tréner Nitry: „Blahoželám Trenčínu k víťazstvu. Prvú tretinu sme začali dobre. Mali sme tlak. V druhej tretine sme boli netrpezliví a nedodržiavali sme taktické záležitosti a zápas sa začal otáčať. Nakoniec v záverečnej časti hry rozhodla presilovka.“

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.