Aktualizované Hokej

Nitra stále bez straty bodu: Na konte má aj košický skalp

V piatkovej dohrávke 4. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti HK Nitra nad HC Košice 5:2 a udržali si stopercentnú bilanciu v tejto sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Nitra stále bez straty bodu: Na konte má aj košický skalp
66

Úvodná tretina priniesla až štyri góly. Ako prví sa ujali vedenia hostia zaslúhou Jokeľa. Nitrania dokázali vyrovnať v 12. minúte, keď sa presadil nenápadnou strelou kapitán Mezei. V 17. minúte si počkal Tvrdoň na rozbehnutého Slováka, ktorý nekompromisne zakončil – 2:1. Košičanom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať po dobrom zorientovaní Pospíšila.

Druhá tretina priniesla fyzickejší hokej s množstvom šancí. V 25. minúte mohol Růžička poslať puk za ležiaceho Cowleyho, no nedokázal ho zdvihnúť. Nitranom sa podarilo v 27. minúte zúžitkovať presilovú hru. Riečického najskôr pri nahodení Nemca zachránila žŕdka, ale na strelu výborne hrajúceho Tvrdoňa už nestačil – 3:2. Konštrukcia bránky zazvonila ešte na oboch stranách. Najskôr Jenyš netrafil odkrytú bránu a hornú žrď nastrelil nitriansky bek Švarný.

V 42. minúte mohol Nitru poslať do dvojgólového vedenia Tvrdoň, ktorý si našiel odrazený puk, ale ležiaci Riečický dokázal zasiahnuť. Úspešnejší bol o dve minúty Holešinský, ktorý po súhre za bránou s prispením košického obrancu dostal puk za Riečického. Znižiť mohol Chovan, ale jeho strelu schoval do lapačky Cowley. Nitrania mohli definitívne rozhodnúť zápas, keď sa v brejku ocitol Holešinský najskôr s Daudom a o pár sekúnd aj s Kollárom, avšak v oboch prípadoch zlyhala finálna prihrávka. “Corgoňov” to však mrzieť nemuselo, pretože gólom do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu na 5:2 Kollár.

HK Nitra – HC Košice 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Góly: 12. Mezei (Hrnka, Cardwell), 17. Slovák (Tvrdoň), 27. Tvrdoň (Slovák, Cardwell), 44. Holešinský (Švarný, Žitný), 60. Kollár (Lantoši) – 2. Jokeľ (Milý, Deyl), 20. Pospíšil (Michalčin, Belluš) Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich – Valo, Junek, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitáloš, Pupák, Š. Nemec, Knižka – Tvrdoň, M. Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Pätoprstý, Šiška, Škvarek – Minárik

Košice: Riečický – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Havrila, J. Cibák – Vopelka, Chovan, Klhůfek – Belluš, M. Pospíšil, Jenyš – Milý, Eliaš, Jokeľ – Krasničan, Frič, Džugan

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Dnešný zápas rozhodli výkony brankárov. Musím pochváliť Cowleyho, ktorý bol opäť výborný. Na rozdiel od hostí sme zahrali lepšie presilovky a v jednej sme dali rozdielový tretí gól a to rozhodlo o tom, že body zostávajú doma.“

Jan Šťastný, tréner Košíc: „My sme sa poctivo pripravovali na poctivo hrajúceho súpera. Myslím si, že nám veľmi pomohol vstup do zápasu, keď sme hneď dali gól. Namiesto toho, aby sme boli trpezliví sme dvakrát inkasovali. Dobré bolo, že na konci prvej tretiny sme vyrovnali. Pred druhou tretinou sme si povedali, že treba hrať trpezlivo a zodpovedne a počkať si na nejakú šancu. Inkasovali sme z presilovej hry a myslím si, že to je vec, ktorá nás zráža dolu. Nechcem zhadzovať výkony našich hráčov, ale niektorí z nich sa objavujú v presilovke prvýkrát a chvíľu to potrvá, kým budú plniť to, čo od nich vyžadujeme. Aj za stavu 3:2 bola šanca brať body. Našim problémom je, že inkasujeme zvláštne góly a to nás zráža. Potom sme otvorili hru, šance sme mali, no nevyužili sme ich. Sme sklamaní, chceli sme siahnuť na nejaký bod. Momentálne sa nám to nedarí, ale potrebujeme sa pripraviť na Slovan. Nitre gratulujem k zaslúženému víťazstvu.“

HK Nitra - HC Košice 5:2 v dohrávke 4. kola