Nitra siahala po výhre: O víťazovi na ľade lídra rozhodli nájazdy, FOTO

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 38. kola Tipsport ligy nad HK Nitra 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Dávid Skokan.

Ilustračný obrázok k článku Nitra siahala po výhre: O víťazovi na ľade lídra rozhodli nájazdy, FOTO
6

Úvod 1. tretiny bol najmä o bojovnosti a obojstrannej snahe vyvarovať sa chýb v defenzíve. Prvá zaujímavejšia situácia prišla v 9. minúte a skončila sa gólom v bránke Nitry. Květoň prenechal puk Klhůfekovi, ktorý strelou spoza obrancu prestrelil Šimbocha – 1:0. Domáci po góle prevzali iniciatívu, viackrát sa usadili pred nitrianskou bránkou, ale druhý gól nepridali ani pri vylúčení Mezeia v 15. minúte.

Ani dianie v 2. tretine divákov príliš nenadchlo. Hostia sa spoliehali najmä na brejky a situácie po chybách Košičanov, no domáci brankár Košarišťan viackrát podržal svoj tím. V 36. minúte „oceliari“ počas presilovky zvierali súpera v obrannom pásme, ale hostia sa ubránili.

Zápas dostal náboj od 43. minúty. V nej Kerbashian predvídal odraz puku od zadného mantinelu a nekrytý zblízka prekonal Košarišťana – 1:1. Hostia ožili, v 45. minúte si vybojovali prvú presilovku v zápase a v nej Kollár po Pupákovej prihrávke upravil na 1:2. Košičania sa vrhli do ofenzívy, pribudlo osobných súbojov a viackrát bolo rušno pred oboma brankármi. V 57. minúte si Rapáč počkal na vhodný moment a Šimbocha prekonal strelou nad lapačku – 2:2.

V 5-minútovom predĺžení mali oba tímy viacero možností rozhodnúť, napokon však zápas dospel až k samostatným nájazdom. V nich sa presadili iba domáci útočníci Skokan a Chovan.

HC Košice – HK Nitra 3:2 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)

Góly: 9. Klhůfek (Květoň), 57. Rapáč (Repe), rozh. sam. nájazd Skokan – 43. Kerbashian (Versteeg, Yelloow Horn), 46. Kollár (Pupák, Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Ordzovenský, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5214 divákov.

HC Košice: Košarišťan – Slovák, Růžička, Pavlin, Koch, Čížek, Repe – Majdan, Skokan, Belluš – Květoň, Chovan, Klhůfek – Rapáč, Bortňák, Suja – Milý, Vrábeľ, Jokeľ

HK Nitra: Šimboch – Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Rácz, Kubka, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Buček, Lušňák, Koyš – Hrušík, Minárik, Csányi

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: „Celý zápas sme hrali veľmi dobre v defenzíve. Súper má veľmi dobrých hráčov v ofenzíve a ja si nespomínam na vyložené šance, do ktorých by sme ich pustili. Ani za stavu 1:2 sme nepanikárili a napokon sme získali aj bod navyše. Ten sme si, podľa mňa, zaslúžili. Nájazdy sú už o brankároch a o tom, či sa strelcom niečo podarí. Vieme, že máme ešte priestor na zlepšovanie sa.“

Marián Bažány, tréner HK Nitra: „Košičania nás v prvých dvoch tretinách korčuliarsky prevýšili. Hrali nátlakový hokej, ktorý sme očakávali. Náš výkon sa stupňoval a vygradoval v 3. tretine, keď sme sa dostali do vedenia. Potom sa však stala rovnaká chyba ako aj v zápase na Slovane, keď sme inkasovali gól po prehranom buly. Inak som spokojný s prístupom hráčov k dnešnému zápasu.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

HC Košice - HK Nitra 3:2 pp a sn v 38. kole